Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Do bezprzewodowej komunikacji i nie tylko: układ SC680A firmy Quectel Wireless Solutions

Article Image
Firma Quectel Wireless Solutions opracowała układ SC680A zapewniający obsługę trzech standardów: LTE Cat 6, Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0. Układ ten oparto na chipsecie QCM4290 firmy Qualcomm.

Dostępny w układzie SC680A 64-bitowy procesor Kryo 260 obejmuje 8 rdzeni i jest zgodny z architekturą ARM 8. Układ uwzględnia multikontelacyjny odbiornik GNSS, który współdziała z systemami nawigacji: GPS, GLONASS, BDS, Galileo, NavIC i QZSS. Nastrojony na pasma L1 i L5 odbiornik cechuje duża czułość. Nowy układ wspiera technologię Quick Charge 3.0. Jego anteny są przeznaczone do łączności MIMO. Dzieje się to przy bogatym zestawie interfejsów, m.in.: LCM, MIC, SPK, UART, USB, I2C i SPI. Za pracę SC680A odpowiada system operacyjny Android 12/13/14. Układ wyposażono w wydajny procesor graficzny Adreno 610. Skorzystano z obudowy LCC+LGA o wymiarach: 43×44×2,85 mm. Zakres temperatury pracy SC680A jest ustanowiony wartościami od -35 do 75°C. Układ przeznaczono m.in. dla wielu terminali POS, przemysłowych rozwiązań, samochodowych rozwiązań infotainment i dashcam oraz aplikacji mikromobilności i małych samochodów elektrycznych.

Logo firmy Quectel Wireless Solutions

Jak wyjaśnia prezes firmy Quectel Wireless Solutions, Norbert Muhrer:

"Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem (...) układu, który cechuje (...) spora elastyczność projektowania urządzeń IoT. Układ ten zapewnia (...) znaczne szybkości transmisji danych (...). Jego produkcja ma trwać do 2028 roku, dzięki czemu może zaspokoić potrzebę rozszerzonej dostępności sprzętu i pomóc branży IoT w tworzeniu przyszłościowych rozwiązań."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz w dokumencie na końcu.

Pan Norbert Muhrer - prezes firmy Quectel Wireless Solutions
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja SC680A
Firma: Quectel Wireless Solutions
Tematyka materiału: Bluetooth 5.0, LTE Cat 6, SC680A, Qualcomm, Quectel Wireless Solutions, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
market.quectel.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"