Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Udana produkcja prototypowych układów scalonych RF GaN-on-Si

Article Image
13 maja 2022 r. firmy: MACOM i STMicroelectronics poinformowały o wytworzeniu pierwszych prototypowych układów scalonych RF GaN-on-Si. Jest to przełom w łączności 5G i 6G.

Znajdująca się w prototypowych układach struktura - azotek galu (GaN) na krzemowym podłożu (Si) oferuje wyższą moc wyjściową od układów LDMOS (zwłaszcza we wzmacniaczach RF). Pierwsze układy RF GaN-on-Si już powstały. Układy te czekają na ocenę i docelową fabrykację. Jak wyjaśnia dyrektor generalny podgrupy tranzystorów mocy i wiceprezes wykonawczy firmy STMicroelectronics, Edoardo Merli:

"Wierzymy, że układy RF GaN-on-Si (...) mogą skutecznie konkurować z technologią LDMOS (...). Komercjalizacja tych układów to (...) kamień milowy naszej współpracy z firmą MACOM (...). Mamy nadzieję na pełne wykorzystanie (...) układów RF GaN-on-Si."

Istota układów scalonych RF GaN-on-Si

Słowa Merliego uzupełnia prezes i dyrektor generalny firmy MACOM, Stephen G. Daly:

"Wspólnie podejmujemy działania w stronę komercjalizacji układów RF GaN-on-Si (...). Współpraca z STMicroelectronics jest (...) częścią naszej strategii (...). Jestem przekonany, że możemy zdobyć udział (...) w zastosowaniach, w których struktura GaN-on-Si spełnia oczekiwania (...)."

Istota układów scalonych RF GaN-on-Si

Zarówno STMicroelectronics, jak i MACOM chcą jak najszybciej wprowadzić układy RF GaN-on-Si na rynek. Zastosowany w tych układach azotek galu można również stosować z węglikowo-krzemowym podłożem (SiC). Jednak jest to drogie rozwiązanie z powodu skomplikowanej produkcji.

Więcej informacji pod adresem: ir.macom.com

Pan Edoardo Merli - dyrektor generalny podgrupy tranzystorów mocy i wiceprezes wykonawczy firmy STMicroelectronics
Pan Stephen G. Daly - prezes i dyrektor generalny firmy MACOM
Firma:
Tematyka materiału: GaN, GaN-on-Si, LDMOS, MACOM, STMicroelectronics, wafle krzemowe
AUTOR
Źródło
ir.macom.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki poziomu cieczy
1/10 Czujnik pływakowy:
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"