Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 20.12.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery, łożyska, roboty i zasilacze.

Najnowszy model robota sprzątającego Tapo RV30 Max Plus od firmy TP-Link

Wyposażony w innowacyjne czujniki LiDAR robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus to świetny wybór w przypadku domów i mieszkań, jeżeli oczekiwaniem jest widok perfekcyjnie czystych podłóg - bez potrzeby wstawania z kanapy. Prezentowany robot kładzie szczególny nacisk na jakość życia domowników, konstruując trójwymiarowe mapy przestrzeni w celu optymalizacji procesu sprzątania, który, z niezwykłą łatwością, realizowany jest przez Tapo RV30 Max Plus. Dzięki unikalnej technologii DeepVac oraz maksymalnej wartości ssania 5300 Pa, najnowszy robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus sprawdza się fenomenalnie w przypadku niesłychanie wymagających środowisk, tam gdzie sierść, kurz czy innej maści zanieczyszczenia są sprawą częstą, żeby nie powiedzieć codzienną. Dostępny w opisywanym robocie pojemnik z wodą ma pojemność 300 ml i w połączeniu z funkcją mopowania zapewniona jest delikatna i właściwa, kompleksowa pielęgnacja podłóg, które pozostają lśniące przez długi czas. Jest to osiągane z łatwością przy technologii Mesh Grid minimalizującej problem pomijania miejsc - nie mówiąc o zdolności pokonywania wzniesień do 2,2 cm i sprawnym unikaniu przeszkód, które stają na drodze robota Tapo RV30 Max Plus.

Robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus
Robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus

Automatyczne opróżnianie zbiornika na kurz do bazy z jednorazowym workiem o pojemności 3 l stanowi kolejny krok w kierunku zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania Tapo RV30 Max Plus. Przytoczony worek wystarcza nawet na 2 miesiące sprzątania, podczas gdy z kolei harmonogramy sprzątania, indywidualne ustawienia dla poszczególnych pomieszczeń i cicha praca sprawiają, że dostarczany przez TP-Link robot bez problemów wpisuje się w rytm życia użytkowników. Jest to w praktyce bezobsługowe rozwiązanie, które z łatwością operuje nawet na 4 piętrach, szczególnie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Tapo, co stanowi ukłon w stronę właścicieli dużych domów, których z każdym rokiem jest coraz więcej.

Robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus
Robot sprzątający Tapo RV30 Max Plus

Typoszereg falownikowych napędów samochodowych FNS

Typoszereg falownikowych napędów samochodowych FNS przewidziany jest dla tych aut, co są elektryczne, a zarazem osobowe, albo ciężarowe. Jednakże istnieje też sposobność użycia tych napędów w łodziach - z uwagi na to, że dostępna jest opcja sterowania bezczujnikowego zarówno dla tych silników, które są trójfazowe, jak i dla tych, które są sześciofazowe. Oprócz tego przewidziana jest również specjalna wersja laboratoryjna prezentowanych napędów dla potrzeb jednostek badawczo-rozwojowych, którym zależy na tym, ażeby tworzyć oryginalne i nowatorskie rozwiązania z zakresu transportu elektrycznego, który rozwija się coraz prężniej. Wymyślony i zapewniany przez TWERD ENERGO-PLUS typoszereg falownikowych napędów samochodowych FNS charakteryzuje się m.in. zaawansowanym algorytmem sterowania oraz kompaktową obudową. Ten mający niebotyczne zastosowania zbiór produktów przewidziany jest do zasilania i sterowania silnikami m.in. synchronicznymi z magnesami trwałymi, a także bezszczotkowymi prądu stałego. Jest to zapewnione przy 5 następujących wartościach mocy znamionowej: 43 kW, 75 kW, 100 kW, 150 kW, albo 200 kW. Jedne z najbardziej kluczowych zastosowań typoszeregu falownikowych napędów samochodowych FNS obejmują ciężarowe i osobowe pojazdy obok jednostek pływających. Co więcej, nie ma przeciwskazań do tego, by te napędy był stosowane w innych rodzajach pojazdów lub maszyn, tym bardziej jeżeli są one elektryczne i muszą pracować wydajnie, do czego typoszereg FNS nadaje się doskonale.

Jeden z falownikowych napędów samochodowych z typoszeregu FNS

Sucha chłodnica wentylatorowa MDC-F

Zasada działania suchej chłodnicy wentylatorowej MDC-F polega na nieprzerwanej wymianie ciepła między wodą, a powietrzem. Pierwszy ze wskazanych czynników przepływa przez rurki stanowiące wężownicę, natomiast drugi czynnik zasysają wentylatory, aby chłodzić pierwszy. Stosowany jest tu zamknięty obieg wody, dzięki któremu styk z otoczeniem jest eliminowany, przy jednoczesnej gwarancji, że wymiana ciepła przebiega z odpowiednio sporą wydajnością. W celu zwiększenia powierzchni wymiany ciepła, sucha chłodnica wentylatorowa MDC-F ma żebrowaną wężownicę, dzięki czemu wspomniane rozwiązanie jest kompaktowe i wydajne w możliwie najwyższym, niespotykanym dotychczas stopniu. Jest to znakomity wybór polecany w szczególności dla małych systemów, którego najważniejszą zaletą jest niski koszt nabycia. Jedynym zużyciem zasobów, które ma miejsce w przypadku suchej chłodnicy wentylatorowej MDC-F, jest energia elektryczna wymagana do zasilania wentylatorów. dostępne w chłodnicy wentylatory zarządzane są przez sterownik bądź przetwornicę częstotliwości, w taki sposób, by ich prędkość obrotowa była adekwatna względem faktycznych warunków pracy. Zarówno wydajność, jak i temperatura powrotu zależą od miejsca instalacji MDC-F, z czego pierwszy z parametrów wynosi od 20 do 2000 kW, a drugi to przeważnie 5°C. Jest również przewidziana rama wykonana z prasowanej blachy, o grubości 1,5 mm - nie mówiąc o tym, że sumaryczna liczba wentylatorów sięga 16, a sama wężownica wykonana jest z aluminium i miedzi, które w praktyce cechuje wysoka przewodność cieplna, tak bardzo pożądana w przypadku chłodnicy, którą przed chwilą opisano.

Sucha chłodnica wentylatorowa MDC-F

System Aplixcom SCADA-MES 2.0

Jednym z lepszych narzędzi do optymalizacji oraz obserwacji procesów produkcji jest system Aplixcom SCADA-MES 2.0 dla każdej firmy. Dzięki wysokiej elastyczności tego systemu, jego użytecznym funkcjonalnościom i niepodważalnej integralności, istnieje możliwość niezwykle skutecznego wspierania każdego z przedsiębiorstw, z pozycji operacyjnych lub biznesowych. Te intuicyjne w obsłudze, kompleksowe rozwiązanie opiera się na chmurze, która umożliwia prędką wymianę danych z wszelakich miejsc w świecie - w dodatku "bez zbędnych ceregieli". Działający w modelu SaaS (ang. Software as a Service) system Aplixcom SCADA-MES 2.0 polecany jest w szczególności tym, którzy: posiadają szeregi zakładów produkcyjnych i chcą uporządkować aspekty własnej działalności, przy jednoczesnej redukcji kosztów zasobów. W przypadku małych firm jest to wręcz dogodna propozycja, ponieważ nie trzeba inwestować w infrastrukturę serwerową bądź dedykowany dział IT, jako że jedno i drugie generuje znaczące koszty. Dzięki zaawansowanym serwerom OPC z dwukierunkowym odpytywaniem urządzeń pomiarowych, system Aplixcom SCADA-MES 2.0 stanowi wydajne i stabilne rozwiązanie, bez względu na to, gdzie jest używane. Stawiając czoła współczesnym wyzwaniom, przytoczony system staje się niezaprzeczalnie standardem - tym bardziej, że podąża on za kluczowymi w świecie trendami oraz z łatwością wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kadr zarządzających.

System Aplixcom SCADA-MES 2.0

System wizualizacji automatyki budynkowej myGEZE Visu

Jako rozszerzenie myGEZE Control, system wizualizacji myGEZE Visu cechuje się elastyczną, modułową koncepcją uprawnień, stanowiąc całkowicie nowe podejście do monitorowania czy też wizualizacji, sterowania i obsługi zarówno drzwi i okien, jak i systemów bezpieczeństwa w różnych budynkach. Gwarantowana jest m.in. niezawodna detekcja usterek w celu ich trwałej eliminacji, ze szczególnym uwzględnieniem powiadomień alarmowych, które są dostatecznie czytelne i pozwalają, w błyskawiczny sposób, zrozumieć jakie są rzeczywiste potrzeby każdej automatyki budynkowej, kiedy jest mowa o konserwacji systemów wprost z nią powiązanych. W przypadku poszczególnych produktów GEZE, wszystkie powiadomienia odnośnie usterek i awarii mogą być natychmiast przekazywane z użyciem poczty elektronicznej. Prezentowany system wizualizacji na pierwszym miejscu stawia te projekty budowlane, dla których nie była możliwa lub planowana eksploatacja z zastosowaniem techniki sterowania budynkiem - przy wizualizacjach, które powstają w szczególności na wielomonitorowych stanowiskach obsługi i ścianach wideo. Przewidziane w systemie wizualizacji myGEZE Visu plany przepływu pracy z wysoką gracją optymalizują wszystkie istotne procesy, podczas gdy z kolei stosy przepływu pracy odpowiadają za ich dokumentację celem zapewnienia wymaganej przejrzystości, jeżeli chodzi o użytkowników. W zależności od preferencji, które są przez nich przejawiane, system wizualizacji automatyki budynkowej myGEZE Visu może być używany zarówno jako "zwykłe" oprogramowanie, jak i w połączeniu z przemysłowym sprzętem PC. Jest to prosty w obsłudze produkt prezentujący szczegółowe informacje odnośnie różnych rozwiązań, który usprawnia i ułatwia m.in. obserwację oraz obsługę automatyki budynkowej - niezależnie od tego, z czego jest ona złożona i kto odpowiada za jej obsługę.

System wizualizacji automatyki budynkowej myGEZE Visu

Zaktualizowana aplikacja Dyktafon z funkcją Layered Recording

Aplikacja Dyktafon, która stanowi najważniejsze narzędzie pracy każdego z muzyków dzisiaj, w wygodny sposób pozwala teraz użytkownikom iPhoneʼa 16 Pro oraz iPhoneʼa 16 Pro Max na nakładanie ścieżek wokalnych na nagrania z muzyką instrumentalną. Wraz z pojawieniem się systemu iOS 18.2, użytkownicy będą mogli odtwarzać własne, niezwykle interesujące utwory instrumentalne na głośnikach iPhoneʼa i jednocześnie rejestrować wokal, korzystając do tego celu z występujących w iPhonie 16 Pro oraz iPhonie 16 Pro Max mikrofonów jakości studyjnej. Dzięki niespotykanym możliwościom układu scalonego A18 Pro i zaawansowanej technologii AI do ekstrakcji ścieżek głosowych, aplikacja Dyktafon generuje adekwatnej jakości nagrania do późniejszego miksowania, czy komponowania muzyki w takich aplikacjach jak Logic Pro. Z założenia tworzone nagrania są synchronizowane na każdym urządzeniu użytkownika, w tym na komputerach Mac, gdzie można je przeciągać i upuszczać w ramach aplikacji Logic. Przez wzgląd na dostępność funkcji Layered Recordings, użytkownicy aplikacji Dyktafon mogą, dla swoich zadań, wybierać różne podkłady instrumentalne jako warstwy podstawowe, np. gitarę akustyczną czy pianino, nie mówiąc o tym, że artyści lub producenci muzyczni korzystający z aplikacji Logic Pro mogą  bezpośrednio wysyłać do Dyktafonu miks z muzyką instrumentalną w postaci skompresowanych plików audio. W ten sposób jest im dużo łatwiej później nagrać i zapisać warstwę wokalną, np. wtedy, kiedy poczują przypływ natchnienia, o które nie zawsze jest łatwo, szczególnie w dzisiejszych, burzliwych czasach, które są niezwykle zwariowane.

Aplikacja Dyktafon z funkcją Layered Recording

Premiera serii wywiadów z ekspertami pt. «Top Tech Voices»

Mowa tutaj o niepowtarzalnej okazji do wysłuchania liderów z branży, którzy z przyjemnością demonstrują najnowsze trendy technologiczne, a także dzielą się trafnymi, zaskakującymi na dobrą sprawę spostrzeżeniami. W ramach liczącej w sumie 6 odcinków serii wybrani eksperci dzielą się wizjonerskimi opiniami w takich dziedzinach jak: rozwój AI, cyberbezpieczeństwo, a także: robotyka, rozwiązania IoT oraz przyszłość energii odnawialnej i elektromobilności. Na chwilę obecną dostępny jest pierwszy odcinek serii - podczas gdy pozostałe 5 odcinków "Top Tech Voices" ujrzy światło dzienne, lecz w dalszym czasie, na który warto po prostu zaczekać. Pierwszy odcinek serii "Top Tech Voices" stanowi rozmowę przeprowadzoną pomiędzy często nagradzaną Georgią Lewis Anderson, która zajmuje się strategią tworzenia treści i promptów AI, a Jaapem Haartsenem, który miał okazję kierować pracami związanymi z przygotowaniem standardu bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Przywołany gość odcinka dzieli się swym punktem widzenia zarówno w kwestii innowacji w elektronice, jak i w kwestii tzw. technologii jutra, które już teraz potrafią być niezwykle ciekawe i w związku z tym są godne uwagi (warto przyjrzeć się im z bliska). Zapowiedź odcinka z udziałem Jaapa Haartsena jest dostępna tutaj. W kolejnych odcinkach (dostępnych w języku angielskim) zaprezentowane zostaną rozmowy z następującymi gośćmi:

  • Prof. Victoria Baines - liczący się na świecie autorytet z zakresu cyberbezpieczeństwa, jak również z zakresu prywatności danych w automatyce przemysłowej. Wprowadzenie do odcinka z udziałem tej osoby można znaleźć tutaj.
  • Prof. Dominik Boesl - ceniony specjalista w dziedzinie nauk cyfrowych i automatyzacji, który ma sporo do powiedzenia na temat fabryk przyszłości. O niektórych jego pracach w dziedzinie robotyki można posłuchać tutaj.
  • Toju Duke - założycielka oraz dyrektorka generalna Bedrock AI i Diverse AI, znająca się na sztucznej inteligencji (AI) jak mało kto. Najważniejsze informacje na temat Toju oraz jej idei można znaleźć tutaj.
  • Prof. Colin Herron - kierownik badań związanych z innowacjami w obszarze produkcji i wdrażania baterii w rozlicznych aplikacjach. W ramach jednego z dalszych w kolejności odcinków serii Herron skupi się na wyjaśnieniu rozbieżności w dziedzinie elektryfikacji, które są widoczne jeżeli chodzi o pojazdy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Prof. Herron dzieli się własnymi przemyśleniami na temat infrastruktury transportowej w przyszłości, które są do obejrzenia tutaj.
  • William Higham - jeden z najbardziej znanych futurologów i ekspertów strategicznych na świecie oraz założyciel "The Next Big Thing", który w ramach serii "Top Tech Voices" skupi się na przyszłości technologii w kontekście następnych 10 lat. Więcej informacji, które wyjaśniają kim jest Higham, można znaleźć tutaj.
Premiera serii wywiadów z ekspertami pt. "Top Tech Voices"

Zobacz również:

APLIXCOM, AVT Korporacja, Digi-Key Electronics, EAST, Easy Robots, Eaton, Elektronik Art, Farnell, NSK, NEO.NET, NORD Drivesystems, STMicroelectronics (ST), TP-Link, TWERD ENERGO-PLUS

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego, nowego 2025 roku!

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: ES5, fiberCAM, NL-KLV 178942, NORDCON, STM32MP25, UPS10KV-ON/3F/20
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki temperatury
1/10 Temperatura to
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"