Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 13.12.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery, moduły, serwery i zasilacze.

Nowatorski hełm ochronny Secra E40 z lampą Rebel, który chroni skutecznie elektromonterów

Zapewniony jest odpowiednio wysoki poziom ochrony głowy, twarzy i szyi przed tym, aby nie dosięgał ich łuk elektryczny. Za sprawą wbudowanego oświetlenia w postaci lampy Rebel, od Mactronic, korzystający z hełmu ochronnego Secra E40 elektromonterzy mogą być pewni, że komfort ich pracy zawsze będzie dobry. Prezentowany hełm gwarantuje niespotykany dotąd i niezrównany poziom bezpieczeństwa, podnosząc poprzeczkę w branży elektroenergetycznej. Dzięki zastosowaniu lampy Rebel, elektromonterzy mogą dokładnie oświetlać miejsce swojej pracy, by móc działać precyzyjnie, komfortowo i bezpiecznie. Emitowane przez tę lampę białe światło z łatwością tłumi odblaski powstające w trakcie świecenia z bliska, a także zapewnia odpowiednie oświetlenie pod nogi podczas przemieszczania się między stacjami lub słupami energetycznymi. Istnieje możliwość manualnej regulacji jasności przytoczonej lampy razem z prostym wyborem trybów jej świecenia - bez konieczności zdejmowania rękawic ochronnych. Przewidziana została również czerwona dioda LED, która stale migając sygnalizuje obecność elektromontera pozostałym osobom z brygady. Nowatorski hełm ochronny Secra E40 oferuje maksymalny zasięg świecenia 33 m, przy w pełni równomiernym oświetleniu pola roboczego. Jest to produkt przeznaczony dla wszystkich, którzy pracują pod napięciem - tym bardziej, że przeszedł wymagające testy bezpieczeństwa m.in. w postaci ekstremalnych prób fizycznych, czy bezpośredniej aplikacji wysokonapięciowych łuków elektrycznych. Przedstawiony hełm z łatwością rozwiązuje poważny problem pracodawców i pracowników elektroenergetyki - taki, że wciąż notuje się sporo przypadków porażenia prądem, czemu natychmiast trzeba zaradzić zwłaszcza poprzez stosowanie Secra E40.

Hełm ochronny Secra E40

Dwuprzewodowy przetwornik poziomu OPTIWAVE 1540

Operujący na częstotliwości 80 GHz, dwuprzewodowy przetwornik poziomu OPTIWAVE 1540 nadaje się z łatwością do przeprowadzania niezwykle dokładnych pomiarów m.in. na ciekłych chemikaliach, ściekach i substancjach sypkich. Jego solidna obudowa - oparta na polifluorku winylidenu (PVDF), pozwala na zastosowanie prezentowanego rozwiązania w otwartych, albo ciśnieniowych zbiornikach lub w silosach, dla którego zapewniona jest wysoka odporność na mnóstwo substancji chemicznych. Jest to nieoceniony wybór z punktu widzenia zbiorników w konstrukcji bazujących na materiałach nieprzewodzących, zalecany wprost do wykonywania, w sposób nieinwazyjny, pomiarów poziomu cieczy - i to bez konieczności instalacji wewnątrz, z której wynika potem tylko regularny demontaż w celu oczyszczenia i konserwacji produktu. Dzięki sporemu zakresowi dynamiki, dwuprzewodowy przetwornik poziomu OPTIWAVE 1540 jest w stanie zapewnić wiarygodne wyniki, zwłaszcza w przypadku wzburzonych powierzchni cieczy, albo jej kondensacji. Gwarantowana jest solidna, wodoszczelna konstrukcja o stopniu ochrony IP68, którą uzupełnia wbudowana technologia OPTICHECK dla ciągłej kontroli stanu przetwornika - mowa tutaj o jego błyskawicznej diagnostyce z poziomu aplikacji OPTICHECK Level Mobile, przy pomocy interfejsu Bluetooth. Jednymi z najbardziej istotnych przeznaczeń przetwornika OPTIWAVE 1540 są połączone przelewy kanalizacyjne, w przypadku których są wyznaczane natężenia przepływów w oparciu o poziom cieczy i geometrię zwężki Venturiego. Jest to bez wątpienia ważne w kontekście systemów ostrzegania przed powodziami, tak jak w gruncie rzeczy ważne jest to, że nie trzeba wspinać się na zbiorniki i pracować w stosunkowo ciasnych przestrzeniach, by móc zdemontować produkt. Dzięki takiemu podejściu do sprawy, dwuprzewodowy przetwornik poziomu OPTIWAVE 1540 wyróżnia niezwykle prosta obsługa i konserwacja, z miejsca prowadzące do podwyższenia bezpieczeństwa pracy, tam gdzie są na dobrą sprawę niebezpieczne ciecze, w tym ścieki komunalne ze szkodliwymi dla środowiska substancjami.

Dwuprzewodowy przetwornik poziomu OPTIWAVE 1540

Modułowy system monitorowania energii GRV-R7-I1VAPM-3

W modułowym systemie monitorowania energii GRV-R7-I1VAPM-3 oprogramowanie służy do zdalnej konfiguracji, przetwarzania danych i załączania programów napisanych w językach w pełni zgodnych ze standardem IEC 61131-3. Zapewniona jest bezproblemowa obsługa choćby protokołów OT i IT, zwłaszcza jeśli o zastosowania IIoT, względem których GRV-R7-I1VAPM-3 świetnie się sprawdza za sprawą wysokiej elastyczności. Prezentowany system może działać jako samodzielna jednostka, która określa napięcie przemienne, a także prąd z nim związany. Stosując następujące przekładniki napięciowe: 0,333 V lub 1 V, a także przekładnik prądowy 5 A, istnieje możliwość nieustannego monitorowania zasilania trójfazowego, dzięki modułowi GRV-R7-I1VAPM-3. Ten idealnej wielkości produkt pozwala konfigurować wszystkie fazy tak, aby ignorować te napięcia, które są poniżej określonych progów. Na podstawie 2 wielkości wejściowych, automatycznie ustala się parametry dla każdej fazy, takie jak: moc rzeczywista, moc bierna, moc pozorna, współczynnik mocy i energia netto - nie mówiąc o skumulowanych wartościach energii. Przewidziano sposobność użycia GRV-R7-I1VAPM-3 w układzie gwiazdy, albo trójkąta, przy precyzyjnym dostrajaniu się rozwiązania do dostępnego zasilania. Jest to z jednej strony brzegowa jednostka monitorowania energii, która wysyła informacje pomiędzy: obciążeniami i docelowymi miejscami transmisji. Z drugiej strony GRV-R7-I1VAPM-3 wchodzi często w skład większych, bardziej złożonych systemów, konfigurowanych z pomocą różnych programów sterujących.

Modułowy system monitorowania energii GRV-R7-I1VAPM-3

Kompaktowy panel HMI zwany ecomatDisplay

Wysoka rozdzielczość obrazu, paleta 16 milionów kolorów prezentowanych na ekranie, dosyć wydajny procesor, a do tego stosunkowo wytrzymała obudowa - taki jest w praktyce właśnie panel HMI zwany ecomatDisplay, o którym mówi się, że ma przekątną wyświetlacza 4,3" oraz znaczącą jasność i szeroki kąt widzenia. Wszelkie treści, które wyświetlane są na tym panelu można, z łatwością, zobaczyć na nim z niemal dowolnej pozycji, a programowanie w oparciu o CODESYS 3.5 zapewnia użytkownikom wszystkie ważne funkcje - zaliczają się do nich m.in.: trend, śledzenie, menedżer alarmów, menedżer użytkowników oraz wizualizacja internetowa.  Podobnie jak inne wytrzymałe panele HMI w sprzedaży, model ecomatDisplay nadaje się, aby być stosowanym w trudnych środowiskach. Wszelkie wibracje, kurz, czy woda nie są w stanie zaszkodzić temu panelowi - podobnie jak zakłócenia elektromagnetyczne, na których wpływ ecomatDisplay jest dostatecznie uodporniony. W gruncie rzeczy jest to rozwiązanie oparte na systemie operacyjnym Linux, który zapewnia różne opcje personalizacji. Wbudowany w panel procesor stanowi układ dwurdzeniowy, cechujący się częstotliwością taktowania nie większą niż 2,4 GHz. Za sprawą homologacji E1, nic nie stoi na drodze, żeby używać ecomatDisplay w ruchu drogowym, przy poborze mocy nie większym niż 5-8 W. Prezentowany panel, na dobrą sprawę, definiuje całkowicie nowe standardy w obszarze kompaktowych paneli HMI. Pozwala on w odpowiedni sposób komunikować się z maszynami, jak również przewidziano dla niego indywidualne wizualizacje, które bazują na środowisku QT.

Kompaktowy panel HMI zwany ecomatDisplay

Inteligentny, intuicyjny w obsłudze system kółek WeAssist

System kółek WeAssist natychmiast wykrywa nacisk wywierany na łóżko, korzystając w tym celu z oprogramowania do przetwarzania odbieranych sygnałów i precyzyjnego, odpowiednio do sytuacji, wspomagania ruchu. Czy to dla potrzeb jazdy na wprost, czy na potrzeby zjazdów i podjazów bądź zatrzymań, opisywany system ma do zaoferowania możliwość m.in. łatwego przemieszczania łóżka i zmniejszenia prędkości jego przesuwania - w zależności od potrzeby. Stworzony z myślą o łóżkach szpitalnych system kółek WeAssist umożliwia niezwykle łatwe i wygodne manewrowanie łóżkiem szpitalnym. Dzięki temu systemowi, czynności pchania, czy ciągniecia lub zatrzymywania takiego łóżka wymagają włożenia niższego wysiłku, zwłaszcza gdy pokonywane są zakręty, albo ma się do czynienia z powierzchnią pochyłą. Wynikające ze stosowania WeAssist korzyści zdrowotne dla personelu medycznego są nieocenione. Ciężkie łóżka szpitalne nie są już dłużej dla kogokolwiek problemem, a nawet tylko jedna osoba może prowadzić łóżko pod górę lub w dół, za sprawą inteligetnych rozwiązań wchodzących w skład systemu kółek WeAssist. Dzięki temu systemowi, wszystkie szpitale mogą dużo efektywniej i sprawniej korzystać ze swych zasobów, zachowując jednocześnie wysoki standard opieki dla pacjentów. Personel medyczny staje się bardziej dyspozycyjny i nie czuje się aż tak zmęczony jak przy przemieszczaniu łóżek szpitalnych bez opisanego systemu - bez względu na to, jakie czynności są przez niego podejmowane.

Inteligentny, intuicyjny w obsłudze system kółek WeAssist
Inteligentny, intuicyjny w obsłudze system kółek WeAssist

Kompaktowe liczniki ciepła Sono

Kompaktowe liczniki ciepła Sono stosowane są w aplikacjach grzewczych i chłodniczych, czy to w domach, czy to w budynkach komercyjnych. Te mocowane po pierwotnej albo po wtórnej stronie liczniki stanowią wysokiej jakości rozwiązania ultradźwiękowe, cechowane precyzją z najdłuższym czasem eksploatacji spośród innych produktów, które są dostępne w sprzedaży. W przypadku liczników ciepła montowanych po stronie pierwotnej, oferowany zakres średnic wynosi od DN15 do DN100, a związany z nimi przepływ zawiera się w przedziale: 0,6-60 m3/h. Tak opisane liczniki mocowane są przed wymiennikami ciepła i z tego względu są własnością zakładów energetyki cieplnej. Gwarantowane jest spełnienie wielu zasadniczych wymagań w zakresie temperatury i ciśnienia, obok solidnej konstrukcji oraz zakresu wartości: od PN16 do PN25 dla ostatniej z przywołanych wielkości.

Dla liczników instalowanych po stronie wtórnej oferowany zakres średnic to z kolei przedział wartości od DN15 do DN32, przy gwarantowanej obsłudze przepływu: 0,6-6 m3/h. Ciśnienie nominalne dla tych liczników jest równe PN16 i są to rozwiązania przynależące do właścicieli domów, mieszkań lub budynków, w praktyce występując za wymiennikami ciepła (po stronie odbiorczej). Prócz solidnej konstrukcji, jak to ma miejsce w przypadku liczników mocowanych po stronie pierwotnej, przewidziany został również wysoki czas pracy na baterii, nie mówiąc o diagnostyce z poziomu aplikacji mobilnej SonoApp. Tym sposobem przytoczone liczniki mają zdecydowaną przewagę nad innymi licznikami w tym segmencie i można je łatwo stosować, tym bardziej, że precyzja pomiarów dla nich wcale nie ustępuje tej z liczników, które instaluje się po stronie pierwotnej.

Jeden z kompaktowych liczników ciepła Sono

Atramentowy system na papier ciągły Pro VC40000 firmy Ricoh

Najnowsza wersja atramentowego systemu na papier ciągły Pro VC40000 pozwala utrzymać, w dogodny sposób, krótkie terminy realizacji w drukarniach, dzięki większej przepustowości dla zastosowań monochromatycznych. Działając z maksymalną wydajnością 180 m/min, przy zapewnionej rozdzielczości druku 600×600 dpi, prezentowany system umożliwia niesłychaną redukcję kosztów za sprawą funkcji: dupleksu, simpleksu bądź podwójnego simpleksu, które drukarnie mogą do woli wybierać w zależności od tego, czego są one w rzeczywistości żądne. W ramach atramentowego systemu na papier ciągły Pro VC40000 używane są 2 następujące typy atramentów: barwnikowy - w przeważającej części stosowany przy druku transakcyjnym oraz monochromatyczny, pigmentowy - dla druku książek. Dzięki opartej na oprogramowaniu RICOH ProcessDirector automatyzacji, wszystkie złożone zadania można niesłychanie prosto uwydajnić dla potrzeb wymagających środowisk drukarskich, nie wspominając tu o integracji procesów, redukcji czynności manualnych oraz zwiększeniu wydajności. Jak mówi związany z europejskim działem sprzedaży druków komercyjnych firmy Ricoh dyrektor, Sander Sondaal:

"Firma Ricoh współpracuje blisko z klientami, którzy zajmują się drukiem transakcyjnym oraz książkowym celem lepszego zrozumienia ich potrzeb i stworzenia w odpowiedzi na nie dosyć udanego produktu zaspokajającego zwłaszcza wymóg krótkiego czasu realizacji druku (...). W porównaniu z resztą dostępnych na rynku rozwiązań, atramentowy system Pro VC40000 jest w stanie zapewnić wysoce szczegółowe wydruki (...), przy atrakcyjnych kosztach eksploatacji, serwisu i pozyskania kapitału, co oznacza doskonały stosunek ceny systemu do wydajności."

Atramentowy system na papier ciągły Pro VC40000

Zobacz również:

AVT Korporacja, Danfoss, Ex Products, F&F, Farnell, Hubix, ifm electronic, Krohne, LINAK, Mactronic, Opto 22, Pilz, Ricoh, Schneider Electric, TIM, Venture Industries, Wayy

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: EXPID, Galaxy VXL, rH-SERWER 2.0, Secra E40, TH EX, w2AI2AO.101
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Czujniki temperatury
1/10 Temperatura to
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"