Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uruchomione pierwsze sieci vRAN i Open RAN w Niemczech za sprawą firm Samsung i O2 Telefónica

Article Image
Otwarta sieć RAN podwyższa elastyczność funkcjonalną sieci mobilnej, a dzięki wielu otwartym interfejsom operatorzy mogą łączyć komponenty sieciowe od jakichkolwiek dostawców. W niemieckiej miejscowości Landsberg am Lech firmy: Samsung oraz O2 Telefónica uruchomiły pierwsze sieci vRAN i Open RAN, za sprawą których oferowana jest klientom wydajna i niezawodna usługa łączności o standardach 4G i 5G.

Zorientowana na oprogramowanie sieć vRAN pomaga w przyjęciu architektury natywnej dla chmury, pozwalając operatorom sieci na efektywniejsze automatyzowanie funkcji, a przez to na szybsze i efektywne wprowadzanie nowych technologii i usług. Jest to szczególnie ważne dla przyspieszenia budowy sieci i przyjęcia określonych aplikacji 5G - w tym: rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR/AR) i rozwiązań firmowych, w których minimalizacja opóźnień z założenia jest koniecznością. W ostatnim czasie 2 firmom: Samsung i O2 Telefónica udało się uruchmić pierwsze sieci vRAN i Open RAN, niespełna po 3 miesiącach od pierwszej dostawy rozwiązań 4G i 5G, korzystając m.in. ze wstępnie opracowanego ekosystemu - sprawdzonego podczas komercyjnych wdrożeń vRAN i Open RAN na dużą skalę na całym świecie.

Sieci vRAN i Open RAN w działaniu

Na potrzeby początkowych wdrożeń firma Samsung zapewnia wiodące na rynku rozwiązanie vRAN 3.0 dla sieci 4G i 5G, a także aparaturę radiową zgodną z O-RAN, obsługującą niski lub średni zakres pasma (700 MHz, 800 MHz, 1,8 GHz, 2,1 GHz, 2,6 GHz i 3,6 GHz), w tym 64T64R Massive MIMO. Zaawansowana technologia vRAN 3.0 firmy Samsung otwiera całkiem nowe możliwości pod względem poprawy efektywności energetycznej, optymalizacji wydajności, a nawet inteligentnej automatyzacji. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie inteligentnych w całej okazałości rozwiązań z firmy Samsung do automatyzacji sieci, które pozwolą zarządzać cyklami życia sprzętu i oprogramowania - od wdrożenia, przez bieżącą obsługę, aż po dalszą konserwację. To rozwiązanie automatyzacji w pełni zgodne ze standardem O-RAN umożliwia sprawną rozbudowę sieci opartych na oprogramowaniu za sprawą automatycznych wdrożeń i innowacji w tysiącach stacji sieciowych jednocześnie.

Więcej informacji pod adresem: news.samsung.com

Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: Landsberg am Lech, Niemcy, O2 Telefónica, Open RAN, Samsung, vRAN
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"