Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Podniebny projekt «Drone Labs» firmy Emitel

Article Image
Zasadniczym celem projektu "Drone Labs" jest przeprowadzenie testów związanych z dronami przemysłowymi. W tym celu firma Emitel przygotowała specjalną instalację z łatwością sprzyjającą tym testom, na obszarach: Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Firma zdecydowała się otworzyć swoje środowisko dla firm i start-up’ów rozwijających technologie UAV, które poszukują partnerów i możliwości prowadzenia testów swoich, wyjątkowych rozwiązań.

Zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej regulacjami, żeby mogły powstać przestrzenie powietrzne, integrujące loty statków bezzałogowych z załogowymi (po ang. U-Spaces), drony, które poruszają się po niebie, muszą działać w specjalistycznie zintegrowanej sieci, po to aby m.in. przekazywać na bieżąco dane o swoim położeniu do naziemnych odbiorników sygnałów, a także do innych jednostek znajdujących się w locie na określonym obszarze. Ogólnopolska infrastruktura wysokościowa firmy Emitel tj. maszty i wieże o wysokości przekraczającej 300 m, pozwalają na budowę kompletnego rozwiązania i pokrycie sygnałem całego terenu Polski. Mając ambicje rozwoju nowej linii biznesowej, firma Emitel prowadzi prace przygotowawcze i zrealizowała już multum testów - przy współpracy z doświadczonymi podmiotami. W ramach uruchamianego projektu, firma umożliwi udział w testach partnerom z przeróżnych sektorów gospodarki oraz licznym podmiotom publicznym. Zintegrowanie sieci na ogromnym obszarze umożliwi przetestowanie zróżnicowanych scenariuszy i warunków lotów oraz szerokiej gamy bezzałogowych statków powietrznych, ze szczególnym naciskiem na łączność, przesyłanie w wysokiej jakości wideo oraz dostępne na rynku technologie zdalnej identyfikacji.

Logo firmy Emitel

Jak wyjaśnia prezes firmy Emitel, Andrzej Kozłowski:

"Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych do realizacji na szeroką skalę zadań w Polsce, takich jak: dostarczanie przesyłek kurierskich, transport medyczny oraz dokonywanie zautomatyzowanych pomiarów, to bardzo bliska przyszłość. Firma Emitel czynnie włącza się i uczestniczy w pracach m.in. nad kreowaniem powietrznych przestrzeni typu U-Space. Celem estów jest podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji naszych specjalistów, co przybliży nas do komercjalizacji tego rodzaju rozwiązań. Jesteśmy również otwarci na współpracę ze start-up’ami, jak też z bardziej doświadczonymi partnerami. Testy w ramach projektu «Drone Labs» będą odbywały się przy użyciu metod gwarantujących nieodzowne bezpieczeństwo lokalnym społecznościom. Jest to jeden z pierwszych tego typu projektów w Polsce."

Więcej informacji pod adresem: emitel.pl

Pan Andrzej Kozłowski - prezes firmy Emitel
Wideo
Firma: Emitel
Tematyka materiału: Andrzej Kozłowski, Drone Labs, drony, Emitel, UAV, U-Space
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"