Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Duże, bardzo duże - dlaczego rozmiar ma znaczenie przy wyborze telewizora i jak zrobić to mądrze?

Article Image
Dla rynku telewizorów ostatnia dekada była czasem prawdziwych rewolucji. Aktualnie słowo "telewizor" przywodzi na myśl zupełnie inne skojarzenia niż jeszcze 10 lub 15 lat temu. Wówczas wydawało się, że telewizory o przekątnej ekranu 55" są wystarczająco duże. Ba, były postrzegane wtedy jako niezwykle duże. Jednak popularyzacja ekranów z rozdzielczością 4K, smukły design i funkcje Smart TV sprawiły, że widzowie chcą, na dobrą sprawę, większych modeli, które dostarczają więcej wrażeń podczas oglądania.

Coraz częściej określenie „duży” w potocznym rozumieniu nie oznacza sporego telewizora. W praktyce przyjęło się, że wielkość ekranu telewizora podawana jest w calach i dotyczy wprost przekątnej ekranu, a nie jak ktoś mógłby przypuszczać, jego szerokości w podstawie. Może to czasem prowadzić do błędnych prób pomiarów, takich jak na rysunku 1. W jaki sposób należy zweryfikować przekątną w calach i przełożyć to na szerokość telewizora w centymetrach, by poprawnie zdefiniować miejsce, które można na niego przeznaczyć?

Rysunek 1 - Błędna interpretacja wartości podanej w calach, która dotyczy telewizora

Dla wszystkich osób, które stają przed decyzją o wyborze nowego telewizora, firma Samsung przygotowała dedykowane ułatwienie. Wystarczy pomierzyć szerokość miejsca na ścianie, na której zaplanowano powieszenie telewizora, by następnie odwiedzić stronę tutaj i sprawdzić do jakiej wartości przekątnej ekranu "pasują" szerokości dostępnego miejsca. W lewej części strony znajdują się przydatne informacje i zamiast kupować "na oko" telewizor można bardzo dokładnie dobrać najodpowiedniejszą konfigurację wielkości i funkcji nowego telewizora.

Więcej informacji pod adresem: news.samsung.com

Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: poradniki, przekątna ekranu, rozmiary telewizorów, Samsung, Smart TV, telewizory
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"