Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 26.01.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. dyski SSD, głośniki imprezowe, mierniki cyfrowe i wyłączniki zmierzchowe.

990 EVO firmy Samsung - najnowszy dysk twardy SSD zapewniający lepszą wydajność w grach, biznesie i pracy twórczej

Opracowany z myślą o poprawie doświadczeń powiązanych z graniem, pracą i edycją filmów i zdjęć, najnowszy dysk twardy SSD produkcji Samsung stanowi rozwiązanie zorientowane na potrzeby pokaźnego szeregu użytkowników. Szybkość odczytu sekwencyjnego dysku osiąga 5000 MB/s, a szybkość zapisu to niemalże 4200 MB/s. Z kolei szybkości odczytu oraz zapisu losowego wzrosły do odpowiednio: 700K oraz 800K IOPS i są to jak dotąd najlepsze rezultaty. Dzięki wykorzystaniu technologii Host Memory Buffer (HMB), do bezpośredniego łączenia się z pamięciami DRAM w hostach, najnowszy dysk twardy SSD od firmy Samsung jest w stanie zaoferować ponadprzeciętną wydajność działania. Wysoka efektywność energetyczna dysku umożliwia użytkownikom dłuższe korzystanie z komputerów - bez obaw o spadek żywotności baterii w owych komputerach. Obsługiwany przez 990 EVO tryb Modern Standby gwarantuje korzystanie z funkcji błyskawicznego włączania i wyłączania, z zachowaniem nieprzerwanej łączności z siecią i sprawnego odbierania powiadomień, nawet w przypadku niskiego zużycia energii. Rozpraszająca ciepło warstwa w konstrukcji 990 EVO pomaga dogodnie kontrolować temperaturę układów NAND Flash, co pozwala na ciągłe działanie na najwyższym, możliwym poziomie, bez wpływu na integralność nośnika. Stworzony przez firmę Samsung dysk twardy SSD współpracuje z 2  interfejsami: PCIe 4.0 x4 i PCIe 5.0 x2, dzięki czemu można go użyć na dobrą sprawę w komputerach z gniazdami PCIe 4.0 M.2, zachowując zgodność z interfejsami, którymi są PCIe 5.0. Jest to osiągane przy 2 dostępnych pojemnościach dysku: 1 TB i 2 TB, jak też przy obudowie M.2 - jedynej, w której oferowany jest 990 EVO.

Dysk twardy SSD firmy Samsung o symbolu 990 EVO

Unikatowy głośnik imprezowy SRS-XV500 firmy Sony

Głośnik imprezowy SRS-XV500 ma wszystko, czego potrzeba do zabawy, ze znajomymi, albo rodziną - odznacza się: niesłychaną mocą dźwięku i wysokim czasem pracy na akumulatorze, wyposażony jest w zintegrowane oświetlenie, a wejścia mikrofonowe pozwalają muzykować i śpiewać całymi wieczorami. 2 przetworniki typu X-Balanced Speaker Unit wytwarzają mocny, piękny bas, a jednostka wysokotonowa dodaje czystości wokali, zwiększając pole dźwiękowe. Zasilająca głośnik imprezowy SRS-XV500 bateria pozwala imprezować każdemu do woli - po całkowitym naładowaniu wystarcza na 25 godzin odtwarzania. Dzięki funkcji błyskawicznego ładowania krótkie, trwające 10 minut doładowanie starcza na prawie 2,5 godziny odtwarzania (nie inaczej). Wbudowana funkcja ochrony baterii zapobiega szybko nadmiernemu ładowaniu głośnika. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, głośnik imprezowy SRS-XV500 można postawić na płaskiej powierzchni w pozycji pionowej bądź położyć go bezpośrednio na niej. Ergonomiczny i wygodny w użyciu uchwyt pozwala na to, by przenosić urządzenie z miejsca na miejsce, bez najmniejszych problemów. Aby wspólna zabawa sprawiała dużo więcej przyjemności, można podłączyć mikrofon i śpiewać ulubione piosenki w trybie karaoke. W dostosowaniu dźwięku do własnych upodobań pomagają funkcje: echa i zmiany tonacji, obsługiwane przyciskami na tyłach głośnika. Drugie wejście pozwala na użycie dodatkowego mikrofonu i występowanie w duecie lub dołączenie gitary i śpiewanie przy jej akompaniamencie. Oba wejścia mają osobne regulacje poziomów głośności. Oferowany przez Sony głośnik imprezowy SRS-XV500 tworzy klimat prawdziwej imprezy nie tylko dzięki walorom muzycznym, ale również wbudowanemu oświetleniu. Dostosowywanie światła do nastroju oferuje aplikacja mobilna Fiestable, która w zupełności "podkręca" wszystkie imprezy. Aplikacja ta oferuje funkcje, dzięki którym zabawa staje się znacznie lepsza - takie jak: tworzenie list odtwarzania, zmienianie głosu, dodawanie echa w trybie karaoke oraz efekty dźwiękowe DJ.

Głośnik imprezowy SRS-XV500

GlobalCAM4.5G-2PoE firmy CAMSAT - przemysłowy, zewnętrzny nadajnik 4G/LTE do kamer IP z 2 portami PoE

Za pośrednictwem GlobalCAM4.5G-2PoE możliwe jest ustanowienie niezawodnego, jak też z łatwością zdalnego połączenia pomiędzy: kamerami IP, a rejestratorami NVR lub VMS, w sieci LTE. Zapewniony jest dostęp do podglądu wideo w przeglądarce WWW lub aplikacji kamer IP. Przemysłowy nadajnik GlobalCAM4.5G-2PoE służy przede wszystkim do profesjonalnych, na dobrą sprawę, zastosowań monitoringu CCTV. Wyposażony w 2 porty Ethernet z obsługą PoE nadajnik uwzględnia: zewnętrzne gniazdo karty SIM, diody LED informujące o mocy sygnału i zasilanie: 12 V, albo 48 V. Zewnętrzne złącza antenowe SMA umożliwiają podłączenie anten z zamiarami prostego odnajdowania najlepszej lokalizacji sygnału LTE. Preinstalowany system operacyjny Linux - z procesorem Quectel Wireless Solutions, gwarantują stabilne połączenie strumieni wideo 25 FPS, przy szybkościach: do 150 Mb/s (downlink) i do 50 Mb/s (uplink). Nie ma konieczności używania nisko stabilnych chmur i sieci P2P które: bardzo psują obraz oraz są w pełni zależne od zewnętrznych serwerów znajdujących się zazwyczaj w Azji.

Przemysłowy, zewnętrzny nadajnik GlobalCAM4.5G-2PoE

W celu obsługi nadajnika wystarczy wprowadzić kartę SIM ze stałym adresem IP - np. kartę simCAM.  Po podłączeniu zasilacza DC 48V/2A każdy port otrzyma funkcję PoE o wydajności 30W/port. Większą liczbę kamer IP można dołączyć poprzez dowolny przełącznik sieciowy IP. Przemysłowy nadajnik GlobalCAM4.5G ma pakiety multimedialne, które odpowiedzialne są z miejsca za priorytetową transmisję strumieni audio i wideo przy małym opóźnieniu. Zapewnia to bardzo płynną transmisję obrazów i sterowanie kamerami obrotowymi PTZ, z opóźnieniami sięgającym do 400 ms. Wystarczą tylko "2 kreski" zasięgu LTE aby GlobalCAM4.5G zapewnił płynną transmisję obrazów z kamer Full HD. Ustawiając w kamerach IP kompresję H.265, do transmisji jednego obrazu FullHD wystarczy jedynie przepustowość: 1000-1500 kb/s na jedną kamerę. Umożliwia to podłączenie kilku kamer IP, a także zapewnienie optymalnej transmisji uwzględniając zapas przepustowości potrzebny np. w trakcie złych warunków pogodowych.

Przemysłowy, zewnętrzny nadajnik GlobalCAM4.5G-2PoE

Programowalny miernik temperatury, rezystancji i sygnałów standardowych N31U firmy Lumel

Chodzi o nieduży, nowoczesny miernik cyfrowy, który zaprojektowany został do pomiaru m.in. sygnałów standardowych, które stosowane są w automatyce. Miernik ten został wyposażony w dwuwierszowy wyświetlacz LCD o wysokim kontraście oraz wbudowanym podświetleniu w celu odczytu naraz wartości mierzonej i czasu, albo wielkości nieprzeliczonej wraz jednostką. Przygotowany przez Lumel miernik temperatury, rezystancji i sygnałów standardowych N31U obejmuje uniwersalne zasilanie oraz wyjście pomocnicze 24 V. Funkcjonalność tego miernika uzupełnia sprawdzony interfejs szeregowy RS-485 i programowalne wyjście alarmowe, które służy do kontroli mierzonego parametru. Użytkownicy miernika cyfrowego N31U mają dostęp do menu urządzenia poprzez 4 przyciski, albo zdalne połączenie z wykorzystaniem programu eCon. Przewidziano uniwersalne wejście do szybkich pomiarów temperatury, rezystancji oraz sygnałów standardowych, a do przeliczania wartości mierzonych służą zaawansowane, różne funkcje matematyczne. Przytoczone wartości w pełni okreslają 32-punktowe charakterystyki indywidualne. Dostępne w mierniku cyfrowym N31U wyjście alarmowe z sygnalizacją pracuje w sumie w 7 trybach. Wszystkie najmniejsze i największe wyniki pomiarów są błyskawicznie i bez zbędnej zwłoki zapamiętywane. Jest to dosyć prosty w obsłudze produkt, który sprawdza się w każdych warunkach, zwłaszcza tych najtrudniejszych.

Specyfikacja programowalnego miernika temperatury, rezystancji i sygnałów standardowych N31U:

 • Wejście programowalne:
  • Temperatura: Pt100, Pt1000, J, K, N, E, R, S
  • Rezystancja: 400Ω, 4000Ω
  • Prąd: ±20mA
  • Napięcie: ±10V, ±60mV, ±150mV, ±300mV
  • Zadajnik potencjometryczny
 • Wyjście:
  • Przekaźnik NC
  • Wyjście zasilania pomocniczego 24V d.c./24 mA
  • RS-485
Programowalny miernik temperatury, rezystancji i sygnałów standardowych N31U

MROK-16 firmy Pollin - najmniejszy na rynku wyłącznik zmierzchowy

Wyłącznik zmierzchowy MROK-16 umożliwia regulację progu zadziałania z zakresu: 2-50 lux. Wyłącznik ten charakteryzuje stopień ochrony IP65, tj. niebywała odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Opisywane rozwiązanie sprawdza się doskonale w wielu aplikacjach, a dzięki małym rozmiarom nie jest nazbyt widocznym elementem instalacji i może dyskretnie spełniać rolę, do której powstało, stanowiąc innowacyjne, dogodne i niezawodne rozwiązanie. Dostępny w ofercie Pollin wyłącznik zmierzchowy MROK-16 należy zainstalować w lokalizacji o zerowej dostępności dla załączanego przez wyłącznik światła oraz reszty sztucznych źródeł światła. Jego montaż możliwy jest na podłożu, ścianach i innej powierzchni, a regulacja progu zadziałania następuje przy użyciu łatwo dostępnego pokrętła, jak też znajdującej się pod nim, bezzwłocznie działającej czerwonej diody LED. Regulacja progu nie powoduje sporych zmian w szerokości histerezy, co oznacza, że próg wyłączenia przesunie się w sbliżonym stopniu, co próg załączenia. Obecnym w wyłączniku zmierzchowym MROK-16 elementem światłoczułym jest fototranzystor. Niewielkie rozmiary MROK-16 stanowią jego najważniejszy atut. Jest to na dobrą sprawę rozwiązanie umieszczone w obudowie z tworzywa samogasnącego, która jest z łatwością przeznaczona do mocowania na podłożu, wyposażone w przewód przyłączeniowy o długości 0,5 m. Opisywany wyłącznik oferuje dogodną zwłokę czasową włączenia/wyłączenia eliminującą przypadkowe zadziałania spowodowane krótkotrwałym prześwietleniem albo też przysłonięciem wyłącznika. Rozwiązanie jest wygodniejsze w używaniu od programowalnych czasowo włączników, ponieważ włączenie uzależnione jest jedynie od warunków świetlnych - nie od określonych przedziałów czasowych. Wyłącznik zmierzchowy MROK-16 może posłużyć do włączania o zmierzchu i wyłączania o świcie instalacji o różnych obciążeniach - np. witryn, reklam, oświetlenia domu i dekoracji okolicznościowych. Wszystko to dzieje się przy napięciu zasilania 230 V - napięciu sieciowym, nie inaczej!

Wyłącznik zmierzchowy MROK-16

Wielostopniowy eżektor kompaktowy SCPL firmy Schmalz - elastyczne i wszechstronne rozwiązanie

Wysoka wydajność ssania oraz wyjątkowe opcje wyposażenia sprawiają, że wielostopniowy eżektor kompaktowy SCPL produkcji Schmalz ma uniwersalne zastosowanie. Pozwala on na bezpieczną obsługę wielu przedmiotów obrabianych i można go rozbudować o liczne funkcje. Dzięki doskonałej wydajności ssania, wielostopniowy eżektor kompaktowy SCPL z łatwością, nie inaczej, obsługuje materiały porowate, m.in. karton oraz opakowania. Wbudowana funkcja oszczędzania powietrza pozwala na dogodną obsługę materiałów o ograniczonym zasysaniu, a użycie wielostopniowych dysz umożliwia generowanie podciśnienia przy niedużym zużyciu sprężonego powietrza. Jest to produkt kontrolowany w sposób "centralny", przy użyciu złącza zintegrowanego złącza M12. Eżektor kompaktowy SCPL dostępny jest m.in. jako podstawowy model SCPLb bądź też jako monitorowany wariant SCPLc. Ostatni z nich posiada elektryczne połączenie dla kontroli wbudowanych zaworów przełącznika podciśnieniowego i wyświetlacz LED. Wszystkie przedstawione z nazwy rozwiązania charakteryzuje stopień ochrony IP54. W połączeniu z systemami chwytakowymi powierzchni i trawersami ssącymi, wszechstronny na dobrą sprawę eżektor kompaktowy SCPL umożliwia usuwanie wysokich objętości w jednolity sposób. Inną możliwą aplikacją SCPL są systemy podciśnienia z częściowym obłożeniem. 

Wielostopniowy eżektor kompaktowy SCPL

Firma Bosch prezentuje system automatycznego ładowania pojazdów elektrycznych

Na parkingu wyposażonym w automatyczne systemy parkowania pojazdy elektryczne mogą z łatwością i z miejsca znaleźć wolne miejsce postojowe z dostępem do ładowania. Kierowca parkuje samochód w specjalnej strefie przekazania, w pobliżu wjazdu do garażu, i za pomocą aplikacji załącza zautomatyzowaną usługę parkowania pojazdu elektrycznego bez człowieka. Związana z systemem automatycznego ładowania pojazdów elektrycznych infrastruktura, na dobrą sprawę, zaprowadza pojazd elektryczny do miejsca parkingowego, gdzie robot: otwiera klapkę ładowania oraz mocuje kabel ładujący. Kiedy baterie pojazdu elektrycznego są w pełni naładowane, wspomniany robot demontuje kabel. Następnie samochód odjeżdża z powrotem na klasyczne miejsce parkingowe, zwalniając miejsce dla kolejnego pojazdu. Wszystko to jest realizowane bez udziału człowieka. Firma Bosch przetestowała opisywany system łącznie w 2 lokalizacjach. Pokazała także technologię do wdrożenia funkcji automatycznego ładowania w czasie targów CES 2024. Opracowany przez firmę Bosch system w sam raz poprawia komfort użytkowników pojazdów elektrycznych. Przynosi on znaczące korzyści dla producentów tych pojazdów, operatorów stacji ładowania czy dostawców energii. Dla środowiska samochody, te elektryczne rzecz jasna, oznaczają szeroką redukcję emisji dwutlenku węgla, która jest ściśle związana z ruchem drogowym.

Firma Bosch prezentuje system automatycznego ładowania pojazdów elektrycznych

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AVT Korporacja, Bosch, CAMSAT, Electronic Design, HEUTHES, IBM, Lena Lighting, Lumel, Orange, Pollin, Quectel Wireless Solutions, Samsung, Schmalz, SEGGER, Sony, TAURON, Texas Instruments (TI), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Transfer Multisort Elektronik (TME), Weidmüller

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: 990 EVO, N31U, SCPL, SRS-XV500
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"