Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma HUAWEI prezentuje system inteligentnego wykrywania pożarów

Article Image
Jest to rozwiązanie stosujące: łączność 5G, sztuczną inteligencję i drony. Prezentacja systemu odbyła się 19 października 2023 roku, w Nikozji - w trakcie konferencji, która zgromadziła delegatów cypryjskiego rządu, środowisko akademickie, czy organizacje pozarządowe.

Do pierwszej prezentacji systemu inteligentnego wykrywania pożarów doszło w 2022 roku na obszarach Grecji. Po przetestowaniu i udoskonaleniu jego funkcji, jest on aktualnie wdrażany na Cyprze, który również boryka się z przelicznymi pożarami. Wdrożenie systemu jest częścią długoterminowego programu społecznego pod hasłem "Smart & Green Village", którego cele obejmują zapewnienie np.: powszechnej łączności, a także inteligentnej edukacji na terenach wiejskich kraju. Jak przedkłada wiceprezes firmy HUAWEI w regionie europejskim, Radosław Kędzia:

"Technologia nie powinna być w sprzeczności z naturą. Wręcz przeciwnie - powinna wspierać jej rozwój. Ponadto, uważamy, że technologie cyfrowe takie jak sztuczna inteligencja, chmura i 5G, szybko się integrują, jak również znajdują zastosowania w różnych branżach. To ułatwia i gwarantuje transformację cyfrową, a także zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy, z korzyścią dla całego społeczeństwa."

Więcej informacji pod adresem: huawei.com

Pan Radosław Kędzia - wiceprezes firmy HUAWEI w regionie europejskim
Wideo
Firma: HUAWEI
Tematyka materiału: Cypr, Grecja, HUAWEI, pożary, Smart & Green Village, systemy wykrywania pożarów
AUTOR
Źródło
huawei.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"