Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wymiany inteligentnych liczników energii we Wrocławiu

Article Image
We Wrocławiu przeszło 360 tysięcy klientów TAURON ma zamontowane inteligentne liczniki ze zdalnym odczytem. Pierwsze takie urządzenia zostały zainstalowane już w 2014 roku. Ich ośmioletni okres legalizacji właśnie minął. Dlatego TAURON wymienia, w szybkim tempie, całe partie liczników na nowe.

Proces wymiany liczników na liczniki zdalnego odczytu (LZO), to jeden z elementów realizacji obowiązku firmy, który wynika wprost z ustawy o prawie energetycznym. Z kolei jeżeli chodzi o sposób wymiany liczników, to zasady są w zupełności takie same, jak w ramach dotychczas zrealizowanych wymian liczników standardowych. Cały proces wymiany licznika trwa jedynie 30 minut, przy czym czas wyłączenia napięcia u klienta jest zazwyczaj krótszy. W przypadku kiedy licznik znajduje się poza obiektem - np. na klatce schodowej budynku wielorodzinnego albo na zewnątrz budynku, obecność klienta podczas wymiany nie jest konieczna. W sumie w roku 2023 na terenie Wrocławia wymieniono już aż niemal 80 tysięcy liczników na nowe. Do wymiany w tym roku planowanych jest jeszcze przeszło 50 tysięcy liczników. Wymiany będą kontynuowane także w 2024 roku. Obecnie wymiany we Wrocławiu realizowane są na terenie takich lokalizacji jak: Wysoka, Południe, Radwanowice, Gądów Mały, Zakrzów oraz Karłowice, Bartoszowice, Maślice, Kuźnik, Leśnica, Kozanów, Popowice i Muchobór Mały, a także lokacje, którymi są Plac Grunwaldzki, Muchobór Wielki, Strachowice Żerniki, Pilczyce, Nowy Dwór, Stabłowice i Grabiszyn.

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: modernizacja zasilania, legalizacja, liczniki energii elektrycznej, TAURON, użytkownicy końcowi, Wrocław
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"