Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Otwarcie «5G Testing Lab» w Krakowie - innowacyjnego laboratorium dla startupów testujących łączność 5G

Article Image
10 października 2023 roku, w hubraum campus w Krakowie, firma T-Mobile wyruszyła z "5G Testing Lab". W przestrzeni hubraum tj. inkubatorze technologicznym T-Mobile, została udostępniona infrastruktura umożliwiająca bezpłatne testowanie rozwiązań z obszaru łączności 5G Standalone.

Dzięki "5G Testing Lab", startupy mogą nie tylko przesyłać dane z dużą przepustowością, ale także, po raz pierwszy w historii, sterować parametrami połączenia. Przez dostęp do różnych i specjalistycznych API, deweloperzy mogą ustawić właściwości sieci, w tym dostosowywać, w całości, pojemność i pozyskiwać takie informacje jak np. dane o lokalizacji użytkownika. Jest to pierwsze typu laboratorium T-Mobile w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecie na świecie. Głównymi jego celami są: przyspieszenie innowacji czy tworzenie nowych opcji biznesowych. Krakowska przestrzeń hubraum jest miejscem, w którym można zweryfikować sieciowe API i ocenić je pod kątem technicznym lub biznesowym. Jednym z głównych atutów krakowskiego "5G Testing Lab", obok dostępu do innowacyjnej technologii, jest dogodna opcja konsultacji z ekspertami. Startupy mogą dyskutować własne pomysły i projekty ze specjalistami z obszaru telekomunikacji i technologii. Wsparcie to obejmuje aspekty techniczne oraz biznesowe.

Otwarcie "5G Testing Lab"

Jak wyjaśnia prezes polskiego oddziału firmy T-Mobile, Andreas Maierhofer:

"Otwarcie laboratorium 5G to (...) prostszy dostęp do pełni: potencjału łączności 5G i rozwoju innowacyjnych rozwiązań na globalnym poziomie już dziś. Laboratorium będzie stanowiło dla naszych partnerów miejsce, w którym będą mogli testować przeróżne rozwiązania w realnym środowisku. Stworzenie takiego miejsca w Krakowie pokazuje, że Polska jest bardzo ważnym punktem na europejskiej mapie innowacyjności. Wierzę, że takie projekty (...) pomagają kiedy trzeba budować innowacyjną gospodarkę i Przemysł 4.0."

Więcej informacji pod adresem: firma.t-mobile.pl

Pan Andreas Maierhofer - prezes polskiego oddziału firmy T-Mobile
Galeria
Wideo
Firma: T-Mobile
Tematyka materiału: 5G Testing Lab, API, Kraków, laboratoria, startupy, T-Mobile
AUTOR
Źródło
firma.t-mobile.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"