Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Estońskie ćwiczenia bezpieczeństwa CREVEX 2023 z udziałem Levira i Rohde & Schwarz

Article Image
28 września 2023 roku Biuro Rządu Estonii przeprowadziło ćwiczenia bezpieczeństwa CREVEX 2023 w celu sprawdzenia krajowych możliwości reagowania kryzysowego. W ćwiczeniach tych brały udział 2 firmy: Levira i Rohde & Schwarz, które zaprezentowały możliwości łączności 5G Broadcast w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Podczas ćwiczeń bezpieczeństwa CREVEX 2023 skupiono się m.in. na: współpracy pomiędzy organami bezpieczeństwa publicznego i informowaniu opinii publicznej. W celu przekazania i skutecznego doręczenia informacji społeczeństwu estońskiemu wykorzystano transmisję 5G Broadcast w połączeniu z alarmami SMS, transmisją telewizyjną czy transmisjami radiowymi: FM i DAB+. Osiągnięto znaczący kamień milowy, po raz pierwszy dostarczając informacje, i to na urządzenia mobilne, z pomocą łączności 5G Broadcast. W sytuacjach kryzysowych, by nie stwierdzić: alarmowych, urządzenia obsługujące transmisję 5G potencjalnie zamieniają się w "głośne urządzenia alarmowe", przekazujące istotne instrukcje i informacje od podmiotów na obszarze państwa. Urządzenia z chipsetami obsługującymi transmisję 5G Broadcast wkrótce pojawią się na rynku.

Logo firmy Levira
Logo firmy Rohde & Schwarz

Jak wyjaśnia dyrektor generalny firmy Levira, Tiit Tammiste:

"Łączność 5G Broadcast stanowi (...) wyśmienity sposób instruowania i informowania ludzi w sytuacjach kryzysowych. Będziemy ciągle rozwijać nasze możliwości, żeby wspierać naszych partnerów rozwiązaniami technologicznymi w zakresie radia, telewizji i transmisji 5G."

Z kolei wiceprezes ds. systemów nadawczych i wzmacniaczy w firmie Rohde & Schwarz, Manfred Reitmeier dodaje:

"Dotarcie do wszystkich z informacjami ratującymi życie jest najważniejsze w każdej sytuacji awaryjnej. Łączność 5G Broadcast nie tylko dostarcza wiadomości tekstowe, ale jest w stanie przesyłać też treści głosowe i wideo, opierając się na infrastrukturze nadawczej, która oferuje efektywne oraz integracyjne sposoby informowania ludności."

Więcej informacji pod adresem: rohde-schwarz.com

Pan Tilt Tammiste - dyrektor generalny firmy Levira
Pan Manfred Reitmeier - wiceprezes ds. systemów nadawczych i wzmacniaczy w firmie Rohde & Schwarz
Wideo
Firma: Rohde & Schwarz
Tematyka materiału: CREVEX 2023, Estonia, Levira, Manfred Reitmeier, Rohde & Schwarz, transmisje cyfrowe
AUTOR
Źródło
rohde-schwarz.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"