Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Drony monitorują sieci TAURON

Article Image
Wyposażone w kamery termowizyjne drony wykorzystywane są przez firmę TAURON do monitoringu i diagnostyki sieci ciepłowniczej. Dzięki zastosowaniu wielu z dronów, możliwe jest skrócenie czasu naprawy przytoczonej sieci oraz poprawa efektywności jej pracy.

Przelot nad siecią ciepłowniczą wykonywany jest zarówno z kamerą termowizyjną, jak także i wizyjną. Pozwala to wytworzyć ortofotomapy odzwierciedlające położenie sieci ciepłowniczej oraz warunki terenowe. Stosowane przez TAURON drony są niezastąpione w nowoczesnej, na dziś, diagnostyce infrastruktury ciepłowniczej. Technologia termowizyjna, wykorzystywana, z całą mocą, w dronach pozwala na błyskawiczne zlokalizowanie: awarii lub uszkodzeń izolacji, poprzez obrazowe pokazanie różnic temperaturowych, w obrębie sieci ciepłowniczej. Kamera termowizyjna ujmuje promieniowanie podczerwone i przekształca je w obraz. Jest to badanie nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne dla ludzi, a także badanych przedmiotów. Dron z kamerą termowizyjną, wizyjną i zoomem stanowi zaawansowany technologicznie statek powietrzny z możliwościami, z których korzystają wszelkiego rodzaju służby: mundurowe, ratownicze oraz poszukiwawcze na całym świecie.

Logo firmy TAURON

Jak wyjaśnia prezes firmy TAURON, Paweł Szczeszek:

"Wykorzystanie drona pozwala wykonać szczegółową doń inspekcję: podziemnej i naziemnej infrastruktury ciepłowniczej, choćby i w trudno dostępnym terenie. Dron może latać nad całą długością rurociągu - jednocześnie rejestrując i wyświetlając monitorowane miejsce w czasie rzeczywistym. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań (...), skracamy czas wykonywania poszczególnych zadań technologicznych, rozszerzamy bezpieczeństwo pracy i powiększamy efektywność pracy urządzeń energetycznych."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pan Paweł Szczeszek - prezes firmy TAURON
Galeria
Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: drony, kamery, monitoring sieci, Paweł Szczeszek, TAURON, termowizja
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"