Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 firmy Nikon

Article Image
Obiektyw NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 jest jasny, zapewnia sporą ostrość oraz umożliwia wykonywanie wyjątkowych zbliżeń. Zawsze dobrze się sprawdza przy słabym świetle. Jest to kompaktowy obiektyw stałoogniskowy przeznaczony do wyrazistej, codziennej fotografii.

Wytwarzany przez Nikon obiektyw fotograficzny zapewnia szeroką, chociaż nie nienaturalną, w istocie, perspektywę oraz kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym. Dzięki realistycznym kolorom i efektowi bokeh, jest to dość dobre rozwiązanie, które wzbogaca możliwości twórcze - w stosunku do standardowego obiektywu zmiennoogniskowego. Gwarantowane jest pozyskanie unikalnego rozmycia tła. Mocowanie Z o odpowiednio dobranej średnicy, obok maksymalnego otworu względnego f/1,7, sprawia, że z punktu widzenia użytkownika do matrycy aparatu dociera dużo więcej światła, dzięki czemu można utrzymać niską czułość ISO i nadal wykonywać ostre zdjęcia w słabym świetle. Można też używać ciut krótszych czasów otwarcia migawki, aby zatrzymać ruch, nie tracąc jasności, i wykonywać idealne, efektowne zdjęcia z życia codziennego. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca 18 cm pozwala uzyskać ostre zbliżenia, nawet jeżeli przód obiektywu znajduje się tylko 12,4 cm od obiektu. Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 jest świetny także do filmowania, zapewniając perspektywę zbliżoną do preferowanej przez filmowców, którą w całości otrzymuje się przy ogniskowej: 35 mm. Kluczowymi atutami NIKKOR Z DX 24mm f/1.7 są: cicha praca i zredukowany efekt "oddychania", dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zmiany kąta widzenia.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Nikon
Tematyka materiału: aparaty fotograficzne, czułość ISO, fotografia, Nikon, obiektywy fotograficzne, obiektywy stałoogniskowe
AUTOR
Źródło
nikon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"