Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kamera samochodowa w wewnętrznym lusterku wstecznym - czy warto ją posiadać?

Article Image
Coraz więcej kierowców w Polsce ma silną potrzebę zadbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. Wielu z nich nawet nie wyobraża sobie podróży bez kamery samochodowej. Często występuje ona w wewnętrznym lusterku wstecznym. Jakie są wady oraz zalety tego rozwiązania?

Istota kamery samochodowej w wewnętrznym lusterku wstecznym

Dostępny z kamery samochodowej obraz jest widoczny w wewnętrznym lusterku wstecznym. Dzięki braku konieczności montażu dedykowanego wyświetlacza, kierowca nie traci miejsca w kabinie auta. Nie spotyka się też z problemem ograniczonej widoczności. Tego typu kamera samochodowej jest w praktyce niezauważalny, co minimaluzuje ryzyko kradzieży. Większość wideorejestratorów, w wewnętrznym lusterku wstecznym, obejmuje również kamerę cofania, co ułatwia wykonywanie trudnych manewrów na drodze.

Czy warto kupić wideorejestrator w wewnętrznym lusterku wstecznym?

Wewnętrzne lusterko wsteczne z wideorejestratorem stanowi prosty i wygodny sposób, żeby uniknąć dość poważnych problemów podczas kolizji, kontroli policji i stłuczek parkingowych. Każde wymuszenie pierwszeństwa czy nieodpowiedzialne zachowanie jeszcze nigdy nie było tak proste do udowodnienia. Wszystkie żywotne nagrania z trasy są natychmiast zapisywane na karcie pamięci. Wewnętrzne lusterko wsteczne z kamerą cofania jest tańszym konceptem, czy też wyjściem, aniżeli zakup klasycznej kamery cofania.

Jaki wideorejestrator z kamerą cofania wybrać?

Zainstalowany w wewnętrznym lusterku wstecznym wideorejestrator, wraz z kamerą cofania, wymaga zwrócenia uwagi na morze czynników. Jednym z nich jest odpowiednia specyfikacja urządzenia, która jest gwarantem jego niezawodnej pracy. Zachodzi potrzeba spojrzenia m.in. na: rozmiar lusterka i przekątną wyświetlacza, obecności mikrofonu i głośnika, rozdzielczość nagrań, obsługiwane pojemności kart pamięci, rzeczywisty kąt widzenia kamery, G-Sensor, a także detektor ruchu i wbudowany tryb parkingowy.

Jak zamontować kamerę cofania?

Warto pamiętać, że pierwotna funkcja lusterka wstecznego jest zachowana i kierowca wciąż może spoglądać za pojazd. Na samym początku należy przytwierdzić kamerę cofania według instrukcji producenta. Istotnym etapem jest: zdemontowanie pokrywy lampy i przeciągnięcie niezbędnych przewodów. Później należy podłączyć lusterko z kamerą tylną. Na końcu można przystąpić do złączenia lusterka ze źródłem zasilania. Wystarczy założyć wideorejestrator na oryginalne lusterko samochodowe i ukryć okablowanie w podsufitce samochodu.

Więcej informacji pod adresem: xblitz.pl

Wideo
Firma: Xblitz
Tematyka materiału: kamery cofania, kamery samochodowe, wewnętrzne lusterko wsteczne, wideorejestratory, Xblitz
AUTOR
Źródło
xblitz.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"