Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy, monochromatyczny aparat fotograficzny PENTAX K-3 Mark III firmy Ricoh

Article Image
Firma Ricoh wprowadziła na rynek aparat fotograficzny PENTAX K-3 Mark III powstały dla udanej rejestracji czarno-białych obrazów. Jest to jedyna obecnie na rynku cyfrowa lustrzanka o światłoczułej matrycy monochromatycznej CMOS, której rozdzielczością jest liczba 25,73 Mpx.

Wykonywane aparatem fotograficznym PENTAX K-3 Mark III zdjęcia wyróżnia m.in. bogactwo odcieni jasności. Występują 3 tryby fotografowania, które pozwalają uzyskać akuratne efekty końcowe. Jest to w szczególności tryb Hard do tworzenia zdjęć o wysokim kontraście czy tryb Soft dla zdjęć o nikłym kontraście. Każdy tryb oferuje dobór m.in.: tonacji, kontrastu i ostrości obrazu. Przewidziano białe podświetlenie na panelu LCD, dostępnym w górnej części aparatu PENTAX K-3 Mark III. Ekran menu jest czarno-biały, a plakietka SR (ang. Shake Reduction) na całość wykończono w kolorze srebrnym. Ikony nadrukowane na przyciskach i przełącznikach, w istocie, są zrobione w 3 odcieniach szarości. Dostępna w aparacie fotograficznym: PENTAX K-3 Mark III światłoczuła matryca monochromatyczna CMOS nie ma filtra antyaliasingowego. Określa ona poziomy jasności światła w każdym pikselu obrazu, bez interpolacji. Zapewniona jest: dosyć czuła ekspresja z efektem bokeh (rozogniskowania), bogata gradacja oraz wysoka ostrość robionych zdjęć.

Więcej informacji pod adresem: news.ricoh-imaging.co.jp

Wideo
Firma: Ricoh
Tematyka materiału: aparaty fotograficzne, CMOS, matryce światłoczułe, obraz monochromatyczny, PENTAX K-3 Mark III, Ricoh
AUTOR
Źródło
news.ricoh-imaging.co.jp
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"