Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Legendarne biuro stylistyczne Pininfarina zaangażowane w projekt elektrycznego pojazdu Izera

Article Image
Firma ElectroMobility Poland (EMP) współpracuje z biurem stylistycznym Pininfarina nad projektem stylistyki gamy modelowej polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Współpraca obydwu firm obejmuje design 3 modeli: SUV-a, hatchbacka i kombi.

Ogłoszenie współpracy między EMP, a włoskim studiem stylistycznym Pininfarina nastąpiło 21 marca 2023 roku, podczas spotkania przedstawicieli obydwu firm z mediami w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Ogłoszeniu temu towarzyszyły: różne warsztaty z projektowania, a także zapowiedź programu stażowego w Turynie dla młodych projektantów.  Współpraca ze studiem stylistycznym obejmuje: projekty nadwozi i wnętrz, a także interfejsy HMI (ang. Human-Machine Interface) gamy modelowej 3 samochodów elektrycznych: SUV-a, hatchbacka i kombi. Auta elektryczne Izera zostaną zbudowane w oparciu o platformę SEA.

Jeden z modeli pojazdu elektrycznego Izera

Jak wyjaśnia dyrektor rozwoju technicznego produktu w firmie ElectroMobility Poland (EMP), Łukasz Maliczenko:

"Możliwość współpracy z utytułowanym, doświadczonym partnerem jakim jest Pininfarina, to kolejny krok na drodze do seryjnej produkcji lzery. Jako nowa marka musimy odnaleźć własną przewagę na bardzo konkurencyjnym rynku. Ponadczasowy oraz atrakcyjny design ma być tą z cech, które wyróżnią lzerę. Współpraca naszych projektantów z biurem Pininfarina oznacza, w całej istocie, gwarancję, że stylistyka Izery zaistnieje przy zachowaniu różnych standardów branżowych. Kooperacja Izery z wiernym partnerem, o bardzo ugruntowanej pozycji w branży, to jasny sygnał dla rynku, że projekt jest na dobrej ścieżce i rozwija się zgodnie z planem oraz przyjętymi założeniami."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Łukasz Maliczenko - dyrektor rozwoju technicznego produktu
w firmie ElectroMobility Poland (EMP)
Wideo
Firma: ElectroMobility Poland (EMP)
Tematyka materiału: ElectroMobility Poland, EMP, interfejsy HMI, Izera, Pininfarina, pojazdy elektryczne
AUTOR
Źródło
izera.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"