Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 3.03.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. monitory, punkty dostępowe, słuchawki i oświetlenie.

Polska premiera monitora LG SMART - idealnego do pracy i rozrywki

Na polskim rynku debiutował LG SMART tj. 32SQ780S. To monitor przeznaczony nie tylko do pracy - może stać się również dogodnym centrum rozrywki. Wszystko za sprawą: ekranu 4K o przekątnej 32", minimalistycznego wyglądu, ramienia Ergo i systemu webOS22 dzięki czemu LG SMART jest w stanie działać obok komputera, dając dostęp do serwisów streamingowych. Monitor LG SMART łączy w sobie cechy: wiernego wyświetlacza do pracy biurowej i ważkiego centrum multimedialnego, z prawdziwego zdarzenia. Ekran o rozdzielczości 4K pokrywa 90% gamy kolorystycznej DCI-P3, wspierając przytem standard HDR10. Dzieje się to przy systemie webOS22 - obecnym dotąd w: telewizorach i projektorach LG Electronics. Monitor LG SMART zapewnia znakomite brzmienie dzięki dwukanałowemu głośnikowi stereo, o mocy wyjściowej 5 W. Obok klasycznego połączenia kablowego, przy pomocy gniazd: USB-C, 2x HDMI, 3x USB czy LAN, można też użyć bezprzewodowej opcji Miracast. Pozwala to na sprawne powielanie i prezentację ekranu smartfona na monitorze. Zastosowanie systemu webOS22 oznacza ważki dostęp do serwisów streamingowych, bez konieczności użycia komputera. System obsługuje, w istocie, różne aplikacje biurowe LG Content Studio. Umożliwiają one szybki oraz elastyczny podział ekranu, na osobne strefy robocze. Jest to osiągane obok funkcji LG ThinQ Homeboard przy pomocy której steruje się rozwiązaniami IoT. Monitor LG SMART uwzględnia ramię Ergo, które pozwala: wysuwać, odsuwać, obracać w pionie i w poziomie, podnosić, a także pochylać ekran. Do wyboru są 2 sposoby montażu ułatwiające instalację: za pomocą zacisku lub śruby.

Monitor LG SMART (32SQ780S)

Bestsellerowy punkt dostępowy NWA50AX firmy Zyxel Networks - niedrogi bilet do świata Wi-Fi 6

Firma Zyxel Networks oferuje punkt dostępowy NWA50AX, który obsługuje: bezprzewodowy standard Wi-Fi 6. Jest on przeznaczony do pracy w budynkach. Wspomniany punkt można, na różne sposoby, instalować na suficie lub ścianie - zwłaszcza poprzez dobrą ramę montażową. Oferowany przez Zyxel Networks model NWA50AX to najlepiej sprzedające się rozwiązanie z najnowszej serii punktów dostępowych (AP). Oprócz maksymalnej przepustowości: 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz, NWA50AX może udostępniać niemal 8 sieci Wi-Fi, o wielu identyfikatorach (SSID) - korzystając tylko z jednego nadajnika radiowego w urządzeniu. Pełne wsparcie standardu szyfrowania WPA3-PSK jest zagwarantowane. Choć NWA50AX obsługuje standard: Power-over-Ethernet (PoE), to jest sprzedawany z zasilaczem, i może pracować bez przełącznika/iniektora PoE. Ze względu na wysokie ceny prądu, wszelcy użytkownicy docenią doskonałą efektywność energetyczną punktu dostępowego NWA50AX. Jego maksymalny pobór mocy wynosi: 16 W - w trakcie pracy jest to zazwyczaj mniej niż 10 W mocy. Jeśli punkty dostępowe działają w połączeniu z przełącznikami PoE od Zyxel Networks, użytkownik może ustawiać harmonogram zasilania portów PoE, aby oszczędzić energię kiedy sieć bezprzewodowa nie jest w użytku. Wszelkimi punktami dostępowymi od Zyxel Networks można zarządzać poprzez chmurową platformę Nebula. Działa ona jak programowy kontroler pozwalający: instalować obsługiwane punkty dostępowe i konfigurować sieć, w oparciu takie rozwiązania jak: przeglądarkę internetową lub aplikację mobilną na smartfony i tablety.

Punkt dostępowy NWA50AX

Schneider Electric i Politechnika Świętokrzyska (PŚk) wspólnie skomercjalizują największą mikrosieć energetyczną w kraju

Chodzi tu o prace badawcze w ramach największej w Polsce mikrosieci elektroenergetycznej. Jest to rozwiązanie, która powstało w oparciu o unikatowe elementy firmy Schneider Electric. Politechnika Świętokrzyska (PŚk) dzięki współpracy z firmą Schneider Electric będzie mogła doprowadzić do komercjalizacji prac badawczych, a także promocji innowacyjnych rozwiązań energetycznych w obszarze mikrosieci. Chodzi o działania, które mają za zadanie powiększyć bezpieczeństwo energetyczne firm i maksymalizować wydajność korzystania z taniej energii. Wybudowana, a także uruchomiona przy udziale Schneider Electric mikrosieć stanowi dobre, unikalne miejsce do modelowania rozwiązań odpowiadających na zapotrzebowanie różnych i ważnych przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Mikrosieci elektroenergetyczne dobrze umożliwiają integrację rozproszonych i odnawialnych źródeł energii (OZE), a także pozwalają, na pełny sposób, na utrzymywanie stabilności i wydajności sieci. Oferowana przez Schneider Electric platforma EcoStruxure Microgrid Advisor oferuje dynamiczne kontrolowanie: źródeł i odbiorników energii w cyfrowy sposób. Oprogramowanie łączy ze sobą wszelkie, rozproszone zasoby energetyczne (DER) oraz automatycznie programuje i optymalizuje je pod kątem tego, kiedy i jak zużywać, produkować czy magazynować energię. Interfejs, w czasie rzeczywistym, pokazuje na bieżąco oszczędności, zyski i przesyła informacje dotyczące redukcji emisji CO2.

Schneider Electric i Politechnika Świętokrzyska (PŚk) wspólnie skomercjalizują największą mikrosieć energetyczną w kraju

Nowoczesne oświetlenie GEOMETRIC RING MINI LED od firmy PXF Lighting

Oferta opraw wnętrzowych firmy PXF Lighting została rozszerzona o nową serię GEOMETRIC RING MINI LED. Nowa seria opraw dostępna jest w średnicach: 640 mm (moc: 38 W), 820 mm (moc: 50 W) i 1000 mm (moc: 63 W). Są to w pełni niezwykłe produkty produkcji PXF Lighting. Konstrukcja opraw GEOMETRIC RING MINI LED oparta została o profile aluminiowe dostępne w 3 kolorach: szarym, białym i czarnym. Wysokiej jakości diody LED o żywotności większej od 72 tysięcy godzin oraz ważnej klasy podzespoły elektroniczne przysłonięte są kloszem OPAL. Dzieje się to przy temperaturach barwowych: 3000 K i 4000 K. Oferowane są 2 współczynniki CRI: 80 i 90. Wszystkie oprawy mogą uwzględniać zasilacze ON/OFF - dla średnicy: 820 mm i 1000 mm są to zasilacze DALI. Oprawy oświetleniowe GEOMETRIC RING MINI LED oferowane są jako produkty do montażów: natynkowego i zwieszanego. Przyłączenie elektryczne dobrze ułatwiają klapki rewizyjne na górze oprawy - po ich demontażu uzyskuje się dostęp do: kostki i zasilacza.

Oprawy oświetleniowe z serii GEOMETRIC RING MINI LED

Najnowsze, wokółuszne słuchawki bezprzewodowe WH-CH720N produkcji Sony

W słuchawkach tych stosuje się koncept redukcji hałasu z systemem podwójnych czujników hałasu i wbudowany procesor V1. Lekka konstrukcja oraz bateria przewidziana na łącznie 35 godzin pracy pozwalają na pełne przebywanie w otoczeniu muzyki bez odgłosów z zewnątrz. W najnowszych słuchawkach Sony widnieje system DSEE (ang. Digital Sound Enhancement Engine), którego zadaniem jest odtwarzanie dźwięku zgodnego z zamierzeniami wykonawcy. Dzięki funkcji połączenia wielopunktowego, słuchawki WH-CH720N mogą łączyć się same z dwoma urządzeniami naraz. Jest to oryginalny produkt przeznaczony dla osób pragnących w spokoju relaksować się w kawiarni, albo w trakcie długiego lotu. Występuje para mikrofonów, która przechwytuje hałas z otoczenia. Taki system pozwala blokować odgłosy z zewnątrz, by nie było słychać nic poza muzyką. Słuchawki wokółuszne WH-CH720N ważą 192 g. Wyborne, ergonomiczne nauszniki dają poczucie komfortu podczas słuchaniu muzyki przez długi czas. Maksymalną wygodę noszenia osiągnięto dzięki syntetycznej skórze i poliuretanowi, a także optymalnej budowie i dobrym wymiarowym nauszników. Istnieje możliwość dopasowywania dźwięku przy użyciu korektora graficznego w aplikacji Sony | Headphones Connect. Możliwe jest w szczególności wybieranie różnych, fabrycznie zaprogramowanych ustawień brzmienia oraz gatunków muzycznych. Słuchawki WH-CH720N będą zapewniane w 3 kolorach: białym, czarnym i niebieskim. Ich sprzedaż rozpocznie się w marcu 2023 roku.

Wokółuszne słuchawki bezprzewodowe WH-CH720N

Messaggio: nowa kolekcja lamp firmy Lena Lighting, które zaprojektowała Dorota Koziara

Artystyczna wizja, a także możliwości technologiczne Lena Lighting umożliwiły zbudowanie unikalnych produktów, w wielu formach. Jednymi z nich jest nowa kolekcja lamp Messaggio, w której znalazły się wyborne lampy zwieszane, nowoczesne kinkiety, a także lampy stojące. Wszystkie lampy z kolekcji Messaggio nawiązują do kartki papieru, która poprzez podmuchy wiatru jest w stanie zmieniać swoją formę. Wynika stąd ich subtelny, minimalistyczny design połączony z energooszczędnością ze strony modułów LED oraz możliwością synchronizacji z systemem DALI, który w szczególności gwarantuje doborową regulację natężenia strumienia świetlnego. Lampy Messaggio występują w szerokiej palecie barw - można je posiąść m.in. w wersji multikolorowej, w przypadku której zewnętrzna część korpusu lamp ma własną barwę. Zaproponowano także swoje zestawienia kolorów. Połączenie różnych wersji lamp umożliwia tworzenie przepięknych kompozycji świetlno-dekoracyjnych, które sprawdzają się chociażby w: hotelach, restauracjach, galeriach sztuk, centrach handlowych, dogodnych przestrzeniach reprezentacyjnych oraz w domach.

Lampy z kolekcji Messaggio

Nowy, samochodowy wideorejestrator R900 firmy NAVITEL

Nie tak dawno firma NAVITEL wprowadziła na sprzedaż nowy wideorejestrator samochodowy R900. Urządzenie wyróżnia znacznej jakości sensor SONY 415 STARVIS, szeroki kąt widzenia obiektywu i odporny na niemiłe warunki atmosferyczne kondensator, który zasila urządzenie. Wspomniany wideorejestrator pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości: 1920×1080 px przy 30 klatkach na sekundę. Filmy te są zapisywane na karcie pamięci o pojemności do: 256 GB. Kamera stosuje kompresję obrazu HEVC H.265, Za pracę urządzenia odpowiada procesor MSTAR 8629Q. Sensor optyczny SONY 415 STARVIS i posiadająca przeszło 7 warstw szklana soczewka, z filtrem IR, umożliwiają rejestrację wielu materiałów wideo - w przypadku słabego oświetlenia. Szeroki kąt widzenia obiektywu 140° obejmuje w kadrze to, co znajduje się przed samochodem, czy na sąsiednich pasach ruchu i chodniku. Wszystkie nagrania można od razu oglądać z poziomu kamery na matrycy IPS o przekątnej 2,35".

Wideorejestrator samochodowy R900

Wideorejestrator R900 został wyposażony również w 2 funkcje: Auto-Start i G-Sensor, który odpowiada za zapisywanie oraz zabezpieczanie filmów ze zdarzeń awaryjnych - np. z kolizji. Urządzenie zasilane jest poprzez: złącze USB-C. Występujący w kamerze superkondensator podtrzymuje jej zasilanie i jest odporny na warunki zewnętrzne (upał, mróz), czy też podczas wypadku, kiedy zasilanie zostanie odłączone. Wideorejestrator montowany jest do przedniej szyby pojazdu za pomocą uchwytu na przyssawkę z obrotowym mechanizmem blokującym, który zapewnia bezpieczne mocowanie urządzenia. Dołączony do R900 czytnik kart pamięci umożliwia szybką transmisję danych z kamery na komputer. W zestawie oprócz znajdują się: uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa 12/24 V, kabel USB-C, czytnik kart pamięci, ściereczka z mikrofibry, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i pełna licencja nawigacyjna z mapą 47 państw świata na smartfon lub tablet.

Wideorejestrator samochodowy R900

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AMODIT, AVT Korporacja, AXIOMET, COMEL, COMEL-IT, Cynel-Unipress (CYNEL), Eltronix, Gamma, HUAWEI, Lena Lighting, LG Electronics, Microchip Technology, Microsoft, ORAM, Politechnika Świętokrzyska (PŚk), Politechnika Warszawska (PW), PROEL, PXF Lighting, Ricoh, Samsung, Schneider Electric, Sony, Zyxel Networks

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: 32SQ780S, APU-30, GEOMETRIC RING MINI LED, NWA50AX, WH-CH720N, Wideorejestrator R900
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"