Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Płaski obiektyw szerokokątny NIKKOR Z 26MM F/2.8 firmy Nikon

Article Image
Firma Nikon wprowadziła do sprzedaży najcieńszy, pełnoklatkowy obiektyw z serii Z. Dzięki uniwersalnej ogniskowej 26 mm, małej, minimalnej odległości zdjęciowej oraz dobrej konstrukcji optycznej, obiektyw ten umożliwia realizację wielu interesujących pomysłów, w tym ujęć z własnej, niepowtarzalnej perspektywy.

Ważący około 125 g i mierzący 23,5 mm długości obiektyw NIKKOR Z 26MM F/2.8 doskonale nadaje się do różnych, spontanicznych zdjęć. Dołączona do niego osłona przeciwsłoneczna, z mocowaniem bagnetowym, praktycznie nie powiększa obiektywu. Pomimo dosyć niewielkich rozmiarów, obiektyw ma solidną i budzącą zaufanie konstrukcję. Mocowanie wykonane jest z metalu, a tubus i wszystkie ruchome elementy są uszczelnione, w celu ochrony przed kurzem i wilgocią. NIKKOR Z 26mm f/2.8 świetnie się sprawdza choćby przy scenach ulicznych. Wraz z dużym maksymalnym otworem względnym f/2,8, mocowanie Z zapewnia wybitne rezultaty, jeżeli chodzi o zdjęcia przy kiepskim oświetleniu. Fotografowie mogą używać małych czasów otwarcia migawki, żeby uchwycić szybkie akcje - nie tracąc jasności. Podczas fotografowania zbliżeń można uzyskać ostry obraz, gdy aparat znajduje się 20 cm od obiektów. Filmowcy czy też vloggerzy mogą wykorzystać szerokie pole widzenia, by rejestrować doskonałe materiały: od filmów z rozległym kadrem po wywiady, które oddają prawdziwą atmosferę miejsca.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Nikon
Tematyka materiału: aparaty fotograficzne, fotografia, NIKKOR, NIKKOR Z 26MM F/2.8, obiektywy fotograficzne, obiektywy portretowe
AUTOR
Źródło
nikon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"