Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Oficjalny start szóstego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-6)

Article Image
Podpisana z firmą Emitel umowa, na emisję MUX-6, weszła w życie 1 lutego 2023 roku. Tego dnia MUX-6 zastąpił działający wcześniej multipleks testowy naziemnej telewizji cyfrowej. Wspomniana umowa obowiązuje przez 4 lata.

Zgodnie z danymi firmy Emitel, MUX-6 obejmuje zasięgiem nadawczym blisko 96% populacji kraju. To obok MUX-3 drugi multipleks naziemny, który zawiera wyłącznie ofertę programową nadawcy publicznego. Emisję MUX-6 prowadzą łącznie 63 obiekty nadawcze firmy. Widzowie naziemnej telewizji cyfrowej mogą stosować używane dotąd anteny odbiorcze. Dla obszarów, na których nie był obecny multipleks testowy, odbiorniki powinny dość łatwo wyszukać nowe programy z MUX-6. Gdyby tak się nie stało, należy przeskanować urządzenie.

Logo firmy Emitel

Jak wyjaśnia wiceprezes zarządu firmy Emitel, Maciej Staszak:

"Telewizja naziemna cieszy się dużą popularnością w Polsce. Zmiana technologii nadawania na standard DVB-T2/HEVC poprawiła jakość obrazu i dźwięku emitowanych programów oraz umożliwiła uruchomienie nowych programów telewizyjnych. Dlatego zachęcamy wszystkich widzów, którzy do tej pory nie dostosowali swych telewizorów do odbioru nowego standardu do wymiany odbiornika lub zaopatrzenia się w odpowiedni dekoder."

Więcej informacji pod adresem: emitel.pl

Pan Maciej Staszak - wiceprezes zarządu firmy Emitel
Wideo
Firma: Emitel
Tematyka materiału: Emitel, MUX-6, multipleks cyfrowy, telewizja cyfrowa
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"