Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wkład firm: LG Electronics i Magna w rozwój mobilności jutra

Article Image
Obydwie firmy podpisały umowę, w celu opracowania automatycznego rozwiązania do jazdy i inforozrywki, które ma wprowadzić klientów do przyszłej mobilności. W ramach tej umowy LG Electronics oraz Magna zbadają techniczne możliwości pełnej integracji systemów inforozrywki z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy (ADAS), a także technologiami zautomatyzowanej jazdy.

Współpraca obydwu firm skupiona będzie na tworzeniu wykonalnych rozwiązań IVI-ADAS, by lepiej dopasować się do programów producentów samochodów. Zarówno LG Electronics, jak i Magna planują zademonstrować te rozwiązania projektantom pojazdów w czasie targów CES 2023. Przytoczone firmy prowadzą spółkę joint-venture zwaną LG Magna e-Powertrain, która zajmuje się produkcją m.in. silników elektrycznych, falowników, ładowarek pokładowych oraz powiązanych systemów jazdy elektrycznej - by wspierać ogólnoświatowy zwrot projektantów samochodów w stronę pojazdów elektrycznych. Jak mówi prezes należącej do LG Electronics spółki Vehicle Component Solutions Company, Eun Seok-hyun:

"Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Magna działającą w sektorze zautomatyzowanej jazdy. Ma ona na celu opracowanie rozwiązania, które może przynieść wartość wykraczającą poza nasz obszar działania w kabinie pasażerskiej. Planujemy scieśnioną współpracę, w celu opracowania innowacji ADAS, które mają pomóc, producentom samochodów, sprostać wielu wyzwaniom, z którymi się mierzą."

Więcej informacji pod adresem: lgnews.pl

Pan Eun-Seok-hyun - prezes należącej do LG Electronics spółki Vehicle Component Solutions Company
Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: ADAS, LG, LG Electronics, LG Magna e-Powertrain, Magna, systemy inforozrywki
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"