Organizowany od 2011 roku konkurs GITC integruje dużo niepełnosprawnej młodzieży. Celem konkursu jest eliminacja barier w dostępie do technologii cyfrowych. Zwiększa to możliwości wykorzystania przez młodzież technologii informatycznych w celu zdobycia zatrudnienia czy szans na wyższe wykształcenie. Do tej pory w konkursie wzięło udział łącznie około 4 tysiące uczestników. W finale 11. edycji konkursu GITC wzięło udział aż 320 uczestników z 16 państw, którzy rywalizowali online w 4 konkurencjach: eTool, eLifeMap, eContent i eCreative.
Konkurencja eTool zweryfikowała umiejętności uczestników w zakresie edycji oraz tworzenia prezentacji w programie PowerPoint, a także korzystania z funkcji i wzorów do obliczania, czy porządkowania danych w programie Excel. Konkurencja eLifeMap była związana z różnistymi wyszukiwaniami tekstowymi i graficznymi w sieci. W przypadku konkurencji eContent ważne było właściwe tworzenie i edytowanie filmów z danego tematu. Z kolei konkurencja eCreative wymagała napisania niezłożonego oprogramowania dla samochodu autonomicznego, a także opracowania pomysłu technologicznego, który ułatwiałaby życie osobom niepełnosprawnym. Jak wyznaje przewodniczący komitetu organizacyjnego konkursu GITC, Kim In Kyu:
"Technologia pomaga nam wszystkim pokonywać przeszkody w codziennym życiu i stanowi swego rodzaju uniwersalny język, który wykracza poza granice, kulturę i wiele innych różnic. Mamy nadzieję, że ci wspaniali młodzi ludzie, którzy wystartowali w tegorocznym konkursie, czują się zmotywowani do podejmowania jeszcze większych wyzwań w przyszłości."