Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma LG Electronics zorganizowała finał wyjątkowego konkursu skierowanego do niepełnosprawnej młodzieży

Article Image
Firma LG Electronics była gospodarzem finałowej rundy 11. edycji konkursu Global IT Challenge for Youth with Disabilities (GITC). W czasie tego dwudniowego wydarzenia uczestnicy z całego świata sprawdzali stan swoich umiejętności w obszarze pracy na komputerze. W takich państwach jak: Indonezja i Wietnam impreza odbyła się online oraz stacjonarnie.

Organizowany od 2011 roku konkurs GITC integruje dużo niepełnosprawnej młodzieży. Celem konkursu jest eliminacja barier w dostępie do technologii cyfrowych. Zwiększa to możliwości wykorzystania przez młodzież technologii informatycznych w celu zdobycia zatrudnienia czy szans na wyższe wykształcenie. Do tej pory w konkursie wzięło udział łącznie około 4 tysiące uczestników. W finale 11. edycji konkursu GITC wzięło udział aż 320 uczestników z 16 państw, którzy rywalizowali online w 4 konkurencjach: eTool, eLifeMap, eContent i eCreative.

Uczestnicy konkursu Global IT Challenge for Youth with Disabilities (GITC)

Konkurencja eTool zweryfikowała umiejętności uczestników w zakresie edycji oraz tworzenia prezentacji w programie PowerPoint, a także korzystania z funkcji i wzorów do obliczania, czy porządkowania danych w programie Excel. Konkurencja eLifeMap była związana z różnistymi wyszukiwaniami tekstowymi i graficznymi w sieci. W przypadku konkurencji eContent ważne było właściwe tworzenie i edytowanie filmów z danego tematu. Z kolei konkurencja eCreative wymagała napisania niezłożonego oprogramowania dla samochodu autonomicznego, a także opracowania pomysłu technologicznego, który ułatwiałaby życie osobom niepełnosprawnym. Jak wyznaje przewodniczący komitetu organizacyjnego konkursu GITC, Kim In Kyu:

"Technologia pomaga nam wszystkim pokonywać przeszkody w codziennym życiu i stanowi swego rodzaju uniwersalny język, który wykracza poza granice, kulturę i wiele innych różnic. Mamy nadzieję, że ci wspaniali młodzi ludzie, którzy wystartowali w tegorocznym konkursie, czują się zmotywowani do podejmowania jeszcze większych wyzwań w przyszłości."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Uczestnicy konkursu Global IT Challenge for Youth with Disabilities (GITC)
Pan Kim In Kyu przewodniczący komitetu organizacyjnego
konkursu Global IT Challenge for Youth with Disabilities (GITC)
Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: GITC, Global IT Challenge for Youth with Disabilities, konkursy, Korea Południowa, LG Electronics, wydarzenia
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"