Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uczestnictwo firmy ABB w zasilaniu europejskiego taboru szynowego

Article Image
Firma ABB otrzymała od spółki Stadler zamówienie wartości 170 milionów dolarów na systemy zasilania dla ponad 300 składów. Jest to nieodległy etap modernizacji taboru szynowego w takich krajach jak: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Hiszpania, bądź też Portugalia. Odświeżone składy będą kursowały na wielu kluczowych trasach.

Ważna część zamówionych systemów zasilania zostanie wykorzystana w składach CITYLINK firmy Stadler. Jest to seria lekkich, modułowych pojazdów szynowych łączących centra miast z podmiejskimi obszarami. Składy firmy Stadler osiągają maksymalną prędkość 100 km/h, co pozwala je stosować na zelektryfikowanych i pozbawionych trakcji szlakach. Dużo systemów na potrzeby składów CITYLINK zostanie wyprodukowanych w Polsce, w fabryce firmy ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Wszystkie składy zostaną wyposażone w rozwiązania serii Bordline. Rozwiązania te obejmują energoelektronikę w jednej szafie, co obniża masę składów, a także ułatwia ich serwisowanie.

Przykładowy skład CITYLINK

Jak wyjaśnia dyrektor polskiego oddziału firmy ABB w Polsce, Maciej Duczyński:

"Wyprodukujemy ponad 1000 urządzeń różnego typu, w tym przekształtniki Bordline CC400 (...). Po raz pierwszy z naszych linii produkcyjnych zejdzie przekształtnik trakcyjny dla napięć 15 kV (...), a także urządzenia chłodzące typu HEX. To wszystko przy doświadczeniu zespołów projektowych i inżynieryjnych firmy ABB."

Z kolei dyrektor ds. biznesu trakcji w firmie ABB, Edgar Keller dodaje:

"Bardzo sobie cenimy zaufanie jakim Stadler kieruje się w stosunku do naszych technologii i doświadczenia w branży trakcyjnej. Wykorzystanie naszych rozwiązań przełoży się na więcej zaoszczędzonej energii, bezpieczeństwo oraz dostępność w wielu krajach Europy."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Maciej Duczyński - dyrektor polskiego oddziału firmy ABB w Polsce
Pan Edgar Keller - dyrektor ds. biznesu trakcji w firmie ABB
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Bordline, Bordline CC400, CITYLINK, Stadler, trakcja elektryczna
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"