Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uczestnictwo firmy ABB w zasilaniu europejskiego taboru szynowego

Firma ABB otrzymała od spółki Stadler zamówienie wartości 170 milionów dolarów na systemy zasilania dla ponad 300 składów. Jest to nieodległy etap modernizacji taboru szynowego w takich krajach jak: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Hiszpania, bądź też Portugalia. Odświeżone składy będą kursowały na wielu kluczowych trasach.
Article Image

Ważna część zamówionych systemów zasilania zostanie wykorzystana w składach CITYLINK firmy Stadler. Jest to seria lekkich, modułowych pojazdów szynowych łączących centra miast z podmiejskimi obszarami. Składy firmy Stadler osiągają maksymalną prędkość 100 km/h, co pozwala je stosować na zelektryfikowanych i pozbawionych trakcji szlakach. Dużo systemów na potrzeby składów CITYLINK zostanie wyprodukowanych w Polsce, w fabryce firmy ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Wszystkie składy zostaną wyposażone w rozwiązania serii Bordline. Rozwiązania te obejmują energoelektronikę w jednej szafie, co obniża masę składów, a także ułatwia ich serwisowanie.

Przykładowy skład CITYLINK

Jak wyjaśnia dyrektor polskiego oddziału firmy ABB w Polsce, Maciej Duczyński:

"Wyprodukujemy ponad 1000 urządzeń różnego typu, w tym przekształtniki Bordline CC400 (...). Po raz pierwszy z naszych linii produkcyjnych zejdzie przekształtnik trakcyjny dla napięć 15 kV (...), a także urządzenia chłodzące typu HEX. To wszystko przy doświadczeniu zespołów projektowych i inżynieryjnych firmy ABB."

Z kolei dyrektor ds. biznesu trakcji w firmie ABB, Edgar Keller dodaje:

"Bardzo sobie cenimy zaufanie jakim Stadler kieruje się w stosunku do naszych technologii i doświadczenia w branży trakcyjnej. Wykorzystanie naszych rozwiązań przełoży się na więcej zaoszczędzonej energii, bezpieczeństwo oraz dostępność w wielu krajach Europy."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Maciej Duczyński - dyrektor polskiego oddziału firmy ABB w Polsce
Pan Edgar Keller - dyrektor ds. biznesu trakcji w firmie ABB
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Bordline, Bordline CC400, CITYLINK, Stadler, trakcja elektryczna
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Zrozumieć tranzystory bipolarne
1/10 Ile jest konfiguracji, czyli sposobów włączania tranzystorów bipolarnych?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"