Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

6. urodziny projektu «TME Edukacja»

Article Image
"TME Edukacja" to projekt, którego celem jest zapewnienie edukacji i wyposażenia z zakresu elektroniki i nowoczesnych technologii w regionach, gdzie dostęp do nich jest utrudniony. Firma TME obchodzi 6. urodziny tego przedsięwzięcia.

Pierwszym krajem, w którym TME zaczęło działalność była Ghana. Dziś firma współpracuje z 44 ambasadorami i tutorami w krajach Afryki oraz Indiach. Nawiązała ona kontakty z setkami placówek dydaktycznych. Organizowane są inicjatywy edukacyjne i szkolenia dla nauczycieli i uczniów. Projekt "TME Edukacja" stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie młodych pokoleń elektroniką. Firma TME udowadnia jaki to ma ważny wpływ na poprawę jakości życia społeczności. Najlepszą metodą jest praktyka, dlatego firma przygotowała autorskie zestawy edukacyjne oparte na platformie Arduino odpowiednie zarówno dla nowicjuszy, jak i bardziej zaawansowanych entuzjastów elektroniki. Ambasadorzy TME prowadzą na bazie zestawów szkolenia, w ramach których powstają wyjątkowe projekty elektroniczne. Firma TME bierze udział w takich przedsięwzięciach jak: Arduino WeekCommunity Changemakers.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Galeria
Wideo
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Arduino Week, Community Changemakers, inicjatywy edukacyjne, Transfer Multisort Elektronik, TME, TME Edukacja
AUTOR
Źródło
tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"