Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 firmy Nikon

Article Image
Firma Nikon wprowadziła na rynek obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 17-28mm f/2.8. Jest to najlżejszy z szerokokątnych modeli dla aparatów bezlusterkowych. Obiektyw nadaje się do fotografowania w podróży oraz do różnych wydarzeń, dając możliwości uchwycenia niepowtarzalnych momentów.

Dzięki obiektywowi NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 można opowiadać różne historie z odmiennych punktów widzenia: od fantastycznych widoków, po miejske pejzaże, niebo, architekturę bądź wnętrza. Zakres ogniskowych 17–28 mm pozwala uchwycić ujęcia szerokokątne, jak również eksperymentować ze skalą i uwydatnianiem perspektywy. Wykonywanie szerokich ujęć jest gwarantowane. Obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 jest wszechstronny i intuicyjny w użyciu - zaprojektowano go z myślą o kreatywnym i swobodnym wykonywaniu zdjęć szerokokątnych. Stały, maksymalny otwór względny f/2,8 sprawia, że sprawdza się idealnie przy zdjęciach w świetle zastanym, pozwalając na nieszablonowe wykorzystywanie czasu otwarcia migawki.

Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 17-28mm f/2.8

Przy maksymalnie otwartej przysłonie, obiektyw dostarcza mocne i zachwycające rozmycie tła. Użytkownicy, którzy chcą otrzymać efektowne, ultraszerokokątne zbliżenia, mogą użyć minimalnej odległości ogniskowej 0,19 m, która nadaje się do uzyskania ostrych, wyraźnych zdjęć z bliska. Co więcej, szeroki pierścień zoomu umożliwia wygodną obsługę obiektywu i stabilne kadrowanie. Szybko reagujący tryb Auto Focus (AF) błyskawicznie ustawia ostrość niezależnie od tego, czy fotografowane obiekty znajdują się na pierwszym planie, czy w tle.

Logo firmy Nikon

Jak wyjaśnia menadżer produktu w firmie Nikon, Zurab Kiknadze:

"Jeśli podróżujesz, fotografujesz wydarzenia bądź uwielbiasz opowiadać historie, obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 sprawi, że intrygujące kompozycje i efektowne perspektywy będą na wyciągnięcie ręki. Ten ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej przygotowano tak, (...) by sprzyjał poszukiwaniu nowych inspiracji lub pozwolił zwiedzać znajome miejsca i umożliwiał ich uwiecznianie pod nowymi, odważnymi kątami."

Więcej informacji pod adresem: link 1 i link 2 oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Zurab Kiknadze - menadżer produktu w firmie Nikon
Wideo
Firma: Nikon
Tematyka materiału: aparaty fotograficzne, Nikon, NIKKOR Z 17-28mm f/2.8, obiektywy fotograficzne, zdjęcia, Zurab Kiknadze
AUTOR
Źródło
nikon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"