Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

TME oficjalnym partnerem HIROSE

Article Image
Do oferty TME trafiły produkty uznanej marki HIROSE, japońskiego producenta złączy. Artykuły tej marki przez ponad 80 lat zasłużyły sobie na uznanie profesjonalistów i wytwórców rozmaitych urządzeń elektrycznych, elektronicznych i elektromechanicznych na całym świecie.

Hirose to uznany producent złączy, który obsługuje globalne rynki, w tym  przemysł, medycynę, bezpieczeństwo i motoryzację. Wysoka jakość i innowacje są kluczem do sukcesu Hirose jako wiodącego w branży producenta złączy. Produkty Hirose to w pierwszej kolejności innowacyjne, niewielkich rozmiarów złącza zapewniające doskonałą łączność. W większości z tych konektorów znajdziemy innowacyjne rozwiązania opracowane przez japońskiego producenta. Należą do nich mechanizmy blokujące, kompaktowe wtyki i gniazda. Warto też zwrócić uwagę na wysoką niezawodność styków - precyzyjnie wykonanych z trwałych, sprawdzonych materiałów. Przykładem takiego podejścia może być wtyczka z tłumikiem przedstawiona na Ilustracji 1.

Złącze z tłumikiem !T-110V HIROSE

Przywiązanie firmy do jakości widoczne jest we wszystkich produktach Hirose; jest to coś co „widać” gdy ma się złącze w ręce. Te złącza po prostu emanują porządnym wykonaniem; kąty są proste, krawędzie zfazowane, zatrzaski klikają wyraźnie i jednoznacznie ustalają pozycje. Warunki i metody produkcji można podpatrzeć w udostępnionym przez producenta filmie.

Efekt niezwykłej dbałości o jakość wykonania jest taki, że złącza działają pewnie i dodatkowo cieszą oko swoją estetyką. Z osobistych doświadczeń dodam, że po montażu, a następnie dwukrotnym demontażu i ponownym montażu (łącznie z ręcznym lutowaniem przewodów za każdym razem) złącze HR10 wygląda i zachowuje się jak nowe. Ze względu na swoją funkcję, obszar zastosowania złącz jest bardzo szeroki. Odpowiedniego typu złącza są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, parkach maszynowych, centrach telekomunikacyjnych, serwerowniach, maszynerii przemysłowej, motoryzacji, oświetleniu i dobrach konsumenckich, jak sprzęt RTV i AGD czy komputery osobiste. Jednocześnie warto nadmienić, iż Hirose stosuje się do międzynarodowych standardów, m.in. ISO9001, ISO14001, IATF16949 czy ISO/IEC17025. W dołączanych do złącz dokumentacjach znajdziemy dokładne opisy jak i przy użyciu jakich narzędzi zainstalować dane złącze. W ofercie znajdziemy złącza przewód-płytka, płytka-płytka, a także komunikacyjne, okrągłe, FFC (FPC), koncentryczne. Warto wspomnieć, że pierwsze złącze FCC zawdzięczamy właśnie tej firmie, podobnie jak złącze Micro USB czy HR10 przedstawione na Ilustracji 2. 

Złącza opracowane przez firmę HIROSE: HR10, FCC i MicroUSB

W katalogu TME znaleźć można również profesjonalne zaciskarki HIROSE – narzędzia, które zapewnią sprawną pracę i bezawaryjny montaż artykułów producenta.

Wideo
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Firma TME oficjalnym partnerem firmy HIROSE i dystrybutorem jej produktów HIROSE
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"