Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rurki termokurczliwe serii ATUM z oferty TME

Article Image
Marka TE Connectivity znana jest przede wszystkim jako producent wysokiej jakości złączy. Jednak w ofercie tego producenta znajdujemy również wiele akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do łączenia przewodów. Do takich produktów należy seria rurek termokurczliwych ATUM.

Rurki termokurczliwe to jeden z tych drobiazgów, które naprawdę bardzo przydają się zarówno w działalności elektronika hobbysty, jak i w elektronice zawodowej. Nasze tytułowe rurki wyglądają niepozornie, jak na Ilustracji 1. 

Rurka termokurczliwa z serii ATUM

Nie należy jednak dać się zwieść ilustracji; ta rurka to produkt renomowanej firmy TE Connectivity z serii ATUM. Posiada ona wewnętrzną powłokę klejącą, która po podgrzaniu topi się i uszczelnia połączenie, tworząc bardzo skuteczną barierę izolacyjną. Dzięki temu przewody zabezpieczone są nie tylko przeciwzwarciowo, ale także przed czynnikami korozyjnymi, w tym również zwykłą wilgocią. Klej umieszczony wewnątrz rurek ATUM łączy się z szeroką gama tworzyw sztucznych, gumy i metali, m.in. z PVC, polietylenem, gumą i aluminium. Wysoka elastyczność rurek serii ATUM sprawia, że są bardzo wygodne w zastosowaniu do naprawy kabli i przewodów w instalacjach przemysłowych, w tym tam, gdzie połączenia narażone są na drgania. Podstawowe parametry opisywanych rorek przedstawia tabela 1. 

Parametry rurek termokurczliwych z serii ATUM

Rurki ATUM są dostępne w skurczu 3:1 oraz 4:1. Te Wysokie współczynniki często umożliwiają naprawę kabli bez zdejmowania złącza; rurka przed podgrzaniem może objąć nie tylko żyłę przewodu, ale także zarobione konektory.

Rurki na pewno przydały się już, bądź przydadzą się niedługo każdemu, kto zajmuje się szeroko pojętą elektroniką. Warto zapoznać się z przygotowanym przez producenta TE Connectivity filmem opisującym ich historię i zasadę działania.

Wideo
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Rurki termokurczliwe
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"