Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy obiektyw fotograficzny RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE firmy Canon umożliwiający tworzenie immersyjnych treści wysokiej jakości

Article Image
Podwójny obiektyw typu "rybie oko" składa się z 2 oddzielnych, rozmieszczonych obok siebie soczewek, które wiernie symulują stereoskopowe widzenie u człowieka. Każda z soczewek rejestruje obraz z innej perspektywy, stanowiąc 2 obrazy odpowiadające czy to oku lewemu, czy to oku prawemu. Ten stereoskopowy efekt umożliwia postrzeganie głębi w VR, co sprawia, że doświadczenie odbiorcy staje się niepowtarzalne.

Liczący blisko 144° kąt rejestracji zapewnia znacząco węższe pole widzenia w porównaniu do technologii VR180. Taki kąt, w połączeniu ze znaczącą głębią ostrości, ułatwia użytkownikom utrzymanie uwagi na filmowanej rzeczy. Nie ma już powodów do obaw, że użytkowany sprzęt pomocniczy (np. oświetlenie czy statywy) znajdzie się w kadrze. Pokrętło ostrości, do którego można przypisać inne funkcje (np. ustawienie przysłony lub ISO) pomaga operatorom w pełni skupić się na uwiecznianym materiale. RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE to pierwszy na dobrą sprawę obiektyw 3D przygotowany przez Canon, który wyposażono w autofokus (AF) z funkcją One Shot Autofocus (AF) w dużym stopniu upraszczającą rejestrację obrazu.

Logo firmy Canon

Obiektyw fotograficzny RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE jest pierwszym z obiektywów spoza rodziny L, z najwyższej jakości powłoką typu Air Sphere, która zapobiega zakłóceniom, takim jak: flary i efekt zjawy (z ang. ghosting). Każda z soczewek korzysta z 2 elementów UD, co pomaga uzyskać ostrzejszy obraz. Przysłona f/3,5 gwarantuje doskonałą jakość materiału filmowego przy jego rejestracji w różnych warunkach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, o każdej porze dnia. W czasie opowiadania twórczych historii w 3D jakiekolwiek tło nie stanowi przeszkody, dzięki czemu można osiągnąć rewelacyjnej jakości nagrania, zwłaszcza w takich miejscach jak: słabo oświetlony las, albo pełen światła stadion. Kreatywności sprzyja również uchwyt na filtry (nakręcane lub żelatynowe) zamocowany z tyłu RF-S 3,9mm F3,5 STM DUAL FISHEYE. 

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Canon
Tematyka materiału: aparaty fotograficzne, Canon, autofokus, RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE, obiektywy fotograficzne, rybie oko
AUTOR
Źródło
canon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"