Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Miniciti - miasto dla dzieci w świecie dorosłych technologii

Article Image
W Centrum Praskim Koneser w Warszawie powstało miasteczko Miniciti - rewelacyjny projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogą wcielać się w wybrane role zawodowe. Firma ABB jest partnerem strategicznym owego przedsięwzięcia. Firma przygotowała strefę inżyniera, aby zaszczepiać wśród najmłodszych pasję do nowych technologii.

Miniciti stanowi miniaturowe miasto, w którym są kamienice z najważniejszymi instytucjami i usługami wokół pulsującego rynku. Jest urząd miasta, policja, przychodnia lekarska, bank czy nawet radio i telewizja. Do każdego z tych miejsc dziecko może wejść oraz zobaczyć z czym w praktyce wiąże się praca, np. bankiera, albo też radiowca. W jednej z kamienic miniaturowego miasta młodzi eksploratorzy mogą zobaczyć co oferuje robot współpracujący i jak pracuje, na dobrą sprawę, aparatura elektryczna. Przede wszystkim jednak mają zadanie do wykonania - poobniżać poziom smogu w mieście, posiłkując się odnawialnymi źródłami energii. Tę zieloną energię należy doprowadzić do odbiorców optymalną trasą za pomocą linii energetycznych w szczególności pamiętając o minimalizacji strat. Dzieci muszą też odpowiednio wykorzystać w sumie 6 typów robotów, na poszczególnych etapach produkcji ekologicznych aut. Dzieciom w tym ambitnym przedsięwzięciu towarzyszą przeszkoleni opiekunowie, odpowiadając im na te i inne pytania, w tym mniej technologiczne.

Miasteczko Miniciti
Miasteczko Miniciti

Jak wyjaśnia prezes polskiego oddziału firmy ABB, Stanisław Tański:

"W ramach Miniciti wprowadzamy do zawodu inżyniera. Chcemy zapoznać dzieci z nowymi w praktyce technologiami, które mają pozytywny wpływ na środowisko czy otoczenie. W naszej przestrzeni będziemy pokazywać świat dorosłych, a przy okazji zaszczepić pasje w dzieciach, rozwijać ich potencjał i uczyć współpracy z innymi. To innowacyjne miejsce, w którym zabawa łączy się z przekazywaniem wiedzy i wyrównywaniem szans."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Stanisław Tański - prezes polskiego oddziału firmy ABB
Galeria
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, Centrum Praskie Koneser, dzieci, Miniciti, projekty edukacyjne, Warszawa
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"