Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Teren bloku energetycznego w Jaworznie po raz drugi scenerią dla ćwiczeń strażaków

Article Image
W sumie 100 strażaków brało udział w ćwiczeniach na terenie bloku energetycznego w Jaworznie. Ćwiczenia te stanowiły okazję, żeby zapoznać się z tego rodzaju obiektem i znacząco poszerzyć wiedzę z zakresu możliwości taktycznych i technicznych podczas działań gaśniczych. Na miejscu było 20 zastępów Straży Pożarnej - z takich miast jak: Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec i Chorzów.

Przeprowadzone w Jaworznie ćwiczenia przebiegły według ścisłe ustalonego scenariusza: na terenie bloku energetycznego dochodzi do niebezpiecznego zdarzenia. W wyniku zatarcia się elementów ruchomych, zapala się taśmociąg z węglem. Most nawęglania, którym biegnie, na dobrą sprawę, taśmociąg, służy do transportu węgla na potrzeby pracy jednostki, więc jest to jeden z kluczowych elementów bloku energetycznego. Z racji awarii nie działają samoczynne urządzenia gaśnicze. Pożar się rozprzestrzenia, a także uszkadza poszycie dachu. Oberwany element konstrukcyjny rani obchodowego. Poszkodowany pracownik jest nieprzytomny. Trwa akcja ratunkowa. Istnieje wysokie niebezpieczeństwo dalszego szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą infrastrukturę elektrowni. Najważniejszym założeniem ćwiczeń było i nie tylko poszerzenie wiedzy z obszaru możliwości taktycznych oraz technicznych, w obrębie układu nawęglania, razem z praktyczną weryfikacją faktycznych możliwości wykorzystania z zupełnością infrastruktury przeciwpożarowej na terenie oddziału.

Logo firmy TAURON

Jak mówi wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem firmy TAURON, Bogusław Rybacki:

"Bezpieczeństwo pracowników, jak także bezpieczeństwo naszych bloków energetycznych, a co za tym idzie krajowego systemu energetycznego, jest dla nas najważniejsze. Ćwiczenia, które przeprowadzono są unikatlną okazją do sprawdzenia naszych procedur i instalacji obok systemów, ale przede wszystkim to sposobność, ażeby służby ratownicze oraz pracownicy, w bezpieczny sposób, mogli przećwiczyć sytuacje, które wiążą się z ogromnym zagrożeniem."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pan Bogusław Rybacki - wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem firmy TAURON
Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: bloki energetyczne, Bogusław Rybacki, ćwiczenia służb, Jaworzno, straż pożarna, TAURON
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"