Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kolejne szybkie ładowarki ABB na mapie Warszawy

Article Image
Przy centrum handlowym Factory Annopol w Warszawie działa od niedawna nowy hub dla pojazdów elektrycznych. Jest to razem aż 8 punktów ładowania na 6 stacjach firmy ABB, w tym jedna o mocy 350 kW. Nowa strefa ładowania pokazuje, że dla kierowców i operatora liczy się nie tylko szybkość i dostępność. Na znaczeniu zyskuje też wsparcie serwisowe oraz funkcjonalność.

Na ogólnodostępnym parkingu znajduje się 6 stacji ładowania, które pozwalają naładować, w całości, każdy rodzaj samochodu elektrycznego. Kierowcy mogą skorzystać z punktów DC - ze złączami CCS oraz punktów AC - ze złączami Type2. Punkty działają w godzinach otwarcia centrum handlowego i od uruchomienia cieszą się znaczącą popularnością wśród kierowców pojazdów elektrycznych. Pośród zamocowanych ładowarek najszybszą jest: Terra High Power 350 trzeciej generacji. Pozwala ona w ciągu zaledwie 3 minut doładować baterię samochodu na następne 100 km jazdy. To pierwsza w Polsce publiczna stacja ładowania ABB o mocy 350 kW - z kablami schładzanymi cieczą. Oprócz urządzeń, firma ABB dostarczyła również usługę łączności "Charger connect", która daje zdalny wgląd w stan ładowarek. W rezultacie ok. 95% usterek udaje się zdiagnozować zdalnie, a 75% z nich można naprawić - i to bez konieczności przyjazdu serwisanta na miejsce. Usługa ta umożliwia: aktualizacje oprogramowania, a także skorzystanie z narzędzi opartych na protokole OCPP (standard dla stacji ładowania).

Logo firmy ABB

Jak wyjaśnia osoba związana z biznesem Elektryfikacji ABB w Polsce, Łukasz Będziński:

"Dzięki chłodzeniu cieczą, moc przekazywana przez ładowarkę do baterii w samochodzie jest na stałym poziomie przez całą sesję ładowania, nawet przy złych warunkach pogodowych (...). Ogólnodostępnych stacji ładowania z pewnością będzie przybywać. Dostrzegamy rosnące, w istocie, zainteresowanie ładowarkami szczególnie w obiektach komercyjnych (...). To właśnie tam, na parkingach, zatrzymuje się coraz to więcej samochodów elektrycznych, które prosto i wygodnie mogłyby podczas postoju ładować swoje baterie."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Pan Łukasz Będziński - osoba związana z biznesem Elektryfikacji ABB w Polsce
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, CCS, ładowarki samochodowe, Łukasz Będziński, OCPP, pojazdy elektryczne
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"