Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Operator komórkowy Play uruchomił swoją stację bazową nr 11000 w Gdyni

Article Image
Mimo sezonu wakacyjnego firma Play aktywnie działa, co poskutkowało osiągnięciem kolejnego kamienia milowego - przekroczenia progu 11 000 własnych stacji bazowych. Ta oryginalna instalacja o okrągłym numerze znajduje się w Gdyni - mieście z morza, a także z marzeń, ale również i technologii.

Nadmorskie miasto po raz kolejny udowodniło swoją szeroką otwartość na nowe technologie. Ostatnio fioletowy operator uruchomił w Gdyni stację bazową (BTS) o numerze 11 000, którą z łatwością ulokowano na dachu Studenckiego Domu Marynarza nr 2, znanego także jako: Dwa Żagle. Ta nowa instalacja telekomunikacyjna składa się z 3 sektorów, dzięki czemu poprawę zasięgu odczują osoby przebywające zarówno na plaży miejskiej, jak na i Skwerze Kościuszki czy też w północno-wschodniej części Kamiennej Góry. Te miejsca są dosyć popularne wśród mieszkańców i turystów, a podczas zawodów sportowych i pokazów lotniczych wydarzenia, z brzegu, śledzą wielotysięczne tłumy. We wspomnianej stacji stosowane są wszystkie obecnie dostępne pasma częstotliwości, tj. 5G (DSS) w paśmie: 2100 MHz, 4G LTE w 4 pasmach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz oraz 2G i 3G - w paśmie: 900 MHz. Stacja została zaprojektowana tak, aby po zakończonej aukcji 5G w łatwy sposób zainstalować antenę 5G obsługującą pasmo C.

Logo firmy Play

Jak wyjaśnia dyrektor ds. technicznych w firmie Play, Michał Ziółkowski:

"Osiągnięcie kamienia milowego, w postaci przekroczenia progu 11 000 uruchomionych stacji udowadnia jak bardzo znamienną kwestią (...) jest rozbudowa swojej sieci. Stacja w Gdyni jest dowodem naszego zaangażowania i pasji, a lokalizacja tuż przy linii brzegowej jest najlepszą, możliwą lokalizacją dla dostarczania jeszcze lepszego zasięgu klientom."

Więcej informacji pod adresem: biuroprasowe.play.pl

Pan Michał Ziółkowski - dyrektor ds. technicznych w firmie Play
Wideo
Firma: Play
Tematyka materiału: BTS, Gdynia, Play, operatorzy komórkowi, stacje bazowe, wyjątkowe okazje
AUTOR
Źródło
biuroprasowe.play.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"