Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma TAURON wzmacnia bezpieczeństwo polskiego Zagłębia Miedziowego

Article Image
Nowa linia wysokiego napięcia (110 KV) powstaje w Głogowie i połączy ona dwie stacje wysokiego napięcia. Inwestycja firmy TAURON poprawi bezpieczeństwo energetyczne miasta, jak również obiektów największych odbiorców w regionie. Pozwoli ona, w pełni, na przyłączenie nowych mocy wytwórczych OZE. Zakończenie prac planowane jest na styczeń 2023 roku.

Budowa nowej linii wysokiego napięcia zaoferuje: poprawę zdolności przesyłowych sieci oraz wpłynie na zwiększenie możliwości przyłączenia nowych odbiorców. Linia przekracza istotne dla międzynarodowych wojaży tory kolejowe i drogę krajową nr 12 oraz znajduje się w pobliżu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Niezwykle trudne było przebicie się pod torami linii kolejowej 273 ze względu na różnice w wysokości terenu. Oprócz tego trzeba było dokonać zmian w przebiegu linii, żeby dopasować się do inwestycji w Głogowie. Zastosowano zarówno tradycyjne wykonanie napowietrzne (typu AIS), jak i technologię GIS (w izolacji wraz z gazem SF6), w przypadku pól zasilania w stacjach.

Logo firmy TAURON

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy firmy TAURON, Ewa Groń:

"Powstało podziemne połączenie kablowe o długości 2,7 km, które łączy ze sobą dwie stacje wysokiego napięcia, a także zrealizowana została budowa dwóch pól 110 kV w tych stacjach.  Pola te powstały w różnych technologiach (...). Przecieramy w tym zakresie szlak i w sytuacji rozbudowy czy przebudowy kolejnych obiektów można będzie z tego skorzystać."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pani Ewa Groń - rzecznik prasowy firmy TAURON
Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: elektroenergetyka, Głogów, linie napowietrzne, linie zasilania, OZE, TAURON
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"