Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

30. urodziny marki komputerów przenośnych ThinkPad

W Fabryce Norblina w Warszawie przedstawiciele firmy Lenovo i licznie zgromadzeni goście mieli okazję wspólnie celebrować trzydzieste urodziny marki ThinkPad. Dzięki przygotowanej na tę okazję wystawie, można było zobaczyć jak rozwijała się marka.
Article Image

Historia marki ThinkPad zaczyna się 5 października 1992 roku od premiery laptopa ThinkPad 700C. Tego dnia nikt się nie spodziewał, że będzie to unikatowy produkt, który zmieni oblicze biznesu i zdobędzie ponad 300 nagród. Z tego komputera korzystali w szczególności prezesi firm. Jego dobra konstrukcja sprawiła, że stał się on wkrótce znany. Dziś marka ThinkPad jest synonimem wytrzymałości. Jej laptopy są w pełni bezpieczne i wydajne, a także udowadniają, że przywiązanie do marki może trwać latami. Od 30 lat laptopy ThinkPad towarzyszą różnym odkryciom i dokonaniom. W związku z 200 milionami sprzedanych sztuk laptopów ThinkPad do października 2022 roku można z nadzieją patrzeć na to, jak kultowa obecnie marka wciąż będzie pomagać ludziom.

Laptop ThinkPad 700C
Laptop ThinkPad 700C

Jak wyjaśnia dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Lenovo, Wojciech Zaskórski:

"Trzydziestolecie marki ThinkPad to wyjątkowa okazja, by (...) przypomnieć sobie (...) co udało się osiągnąć na rynku IT. Dziś w 2022 roku jesteśmy świadkami nie tyle ewolucji, co rewolucji. Przyspieszenie postępu technologicznego umożliwia zobaczenie przyszłości tworzonej przez inżynierów Lenovo (...). Z pełnym przekonaniem stwierdzam (...), że opracowujemy komputery, z których będą korzystać następne pokolenia."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Wojciech Zaskórski - dyrektor generalny polskiego oddziały firmy Lenovo
Wideo
Firma: Lenovo
Tematyka materiału: komputery przenośne laptopy, Lenovo, ThinkPad, ThinkPad 700C, Wojciech Zaskórski
AUTOR
Źródło
lenovo.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Mikroprocesory (µP),
Mikrokontrolery (µC)
1/12 Architektura RISC w porównaniu do architektury CISC charakteryzuje się:
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"