Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uniwersalny płyn do czyszczenia elektroniki z oferty Atel Electronics

Article Image
W ofercie firmy Atel Electronics można znaleźć bardzo nieelektroniczny, jednakże czasem bardzo przydatny płyn do czyszczenia różnorodnych powierzchni „Kontakt ETANOL plus”.

Tytułowy płyn „Kontakt ETANOL plus” to alkohol etylowy o bardzo wysokiej czystości. Jest on przeznaczony do czyszczenia powierzchni delikatnych i wymagających wysokiej czystości; dobrze sprawdzi się na przykład w czyszczeniu przedmiotów takich jak:

  • optyka czytników wszelkiego rodzaju płyt (CD-ROM, DVD, czytniki Audio-CD),
  • urządzenia fotograficzne,
  • narzędzia precyzyjne,
  • płytki obwodów drukowanych,
  • sita drukarskie,
  • mechanizmy i głowice AV,
  • myjki ultradźwiękowe,
  • złącza światłowodów.

Dzięki wysokiej czystości produkt (deklarowana zawartość alkoholu etylowego to 99,9%) pozostawia na czyszczonej powierzchni minimalne ślady które bez problemu i używania nadmiernej siły można usunąć chusteczką bezpyłową lub ściereczką z mikrofibry. Poza przedstawioną na ilustracji tytułowej butelką 500 ml, produkt dostępny jest także w opakowaniu jednolitrowym i pięciolitrowym. W zależności od intensywności prac, można dobrać odpowiednie do swoich potrzeb opakowanie. Ze względu na krążący nad nami wciąż cień epidemii, warto dodać, że w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 5:1 (czyli 1 litr etanolu skażonego należy wymieszać z 220 cm³ wody destylowanej) może służyć jako środek do dezynfekcji powierzchni i rąk.

Jest to jeden z tych produktów, które pozornie nie są elektroniczne, ale dobrze mieć go w swoich zasobach. Nawet, jeżeli przez dłuższy czas będzie tylko zbierał kurz w szufladzie, to gdy przyjdzie „właściwy moment”, odwdzięczy nam się po stokroć. Szybkie i proste usunięcie tłustych śladów palców z elementu optycznego jest naprawdę satysfakcjonującym przeżyciem.

Firma: Atel Electronics
Tematyka materiału: Płyn do czyszczenia elementów optycznych
AUTOR
Źródło
www.atel.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"