- obsługa mikrokoku, aż do podziału 1/32,
- dostarcza ciągły prąd 0,8 A/uzwojenie,
- pracuje przy napięciu zasilania z zakresu 2,5...10,8 V.
Układ DRV8834 pracuje przy napięciu zasilania z zakresu 2,5...10,8 V i dostarcza do uzwojeń silnika ciągły prąd o wartości do 1,5 A (w szczycie 2,2 A). Układ uzupełniono także o sygnalizację stanów awaryjnych, takich jak przegrzanie, przeciążenie, zwarcie i blokadę podnapięciową, sygnalizowane na wyjściu nFAULT.
Budowa i działanie
Kompletny schemat modułu pokazano na rysunku 2. Aplikacja jest bardzo prosta. Moduł zasilany jest napięciem VM doprowadzonym do złącza PWR. Z napięcia VM poprzez wewnętrzną przetwornicę U2 generowane jest napięcie VCP potrzebne do drivera tranzystorów MOSFET mostka H. C5 jest kondensatorem pompy ładunkowej VCP. Z napięcia VM otrzymywane jest także napięcie VSYS o wartości ok. 5 V do zasilania Pi Pico. Napięcie generowane jest poprzez przetwornicę obniżająco-podwyższającą U1 typu TPS63061, co umożliwia zasilanie modułu napięciem z zakresu 2,5...10,8 V np. z pakietu akumulatorów.
Wszystkie sygnały sterujące pracą U2 doprowadzone są do GPIO Pi Pico. Umożliwia to pełne programowe sterowanie pracą drivera. DRV8834 poprzez wyprowadzenie CONFIG ustawiony jest w tryb pracy z wbudowanym sekwencerem, z możliwością pracy mikrokrokowej. Sterowanie w tym trybie odbywa się w standardzie EN/DIR/STEP, gdzie procesor, sterujący po aktywowaniu drivera sygnałem EN, generuje tylko sygnał kierunku DIR i impuls narastający kroku STEP, co znacząco ułatwia sterowanie silnikiem. Sygnał EN=0 załącza sterownik, sygnał SLP=0 wprowadza U2 w tryb obniżonego poboru mocy. Wejścia M0, M1 umożliwiają zmianę aktualnego mikrokroku. Bramka U3 umożliwia ustawienie stanu wysokiej impedancji niezbędnego przy sterowaniu wyprowadzeniem M0.