- 16 wyjść załączających napięcie 230 V AC.
- Obciążalność 300 W na każde wyjście.
- Programowane maksymalnie 254 sekwencje załączające.
- Regulowana prędkość odtwarzania w zakresie 0,05…30 seknd/krok sekwencji.
- Program zapisywany w nieulotnej pamięci mikrokontrolera.
- Sygnalizowanie stanu wyjścia za pomocą LED.
- Płytka dopasowana mechanicznie do obudowy Z95.
Pracą urządzenia steruje mikrokontroler IC1 typu ATmega8, taktowany wewnętrznym przebiegiem uzyskiwanym z wbudowanego generatora RC. Blok zasilania zawiera transformator TS1, mostek prostowniczy M1, stabilizator IC2 oraz elementy bierne, wytwarzające stabilizowane napięcie 5 V. Dioda świecąca „POWER” informuje o załączeniu napięcia zasilania. Sterownik jest zasilany napięciem sieciowym, dlatego zastosowano dodatkowe gniazdo zasilania POW, które na czas programowania sekwencji pozwala na doprowadzenie do modułu napięcia o bezpiecznej wartości. Dioda D1 zabezpiecza układ przed niewłaściwą polaryzacją napięcia wejściowego dołączonego do złącza POW.
Do programowania sekwencji zastosowano przełączniki DIP-SWITCH SW1 i SW2. Program jest zapisywany w nieulotnej pamięci EEPROM mikrokontrolera. Dioda świecąca „CONFIG” sygnalizuje zapis sekwencji w trybie programowania, natomiast w trybie pracy sygnalizuje aktywność urządzenia. Do obsługi modułu służą cztery przyciski oznaczone S1...S4. Dodatkowo, dzięki złączom jest możliwe wyprowadzenie przycisków poza płytkę i zamontowanie ich, na przykład – na obudowie. Przycisk S1 służy do zmniejszenia prędkości odtwarzania efektu, a S2 do jej zwiększenia. Przycisk S3 jest używany w trybie programowania i służy do zapisywania kroku. Przycisk S4 umożliwia załączenie wszystkich kanałów.
Funkcjonalność ta będzie przydatna podczas końcowej instalacji i przy dołączeniu gotowego modułu.
Jako elementy wykonawcze zastosowano triaki T1…T16 typu BT139. Pozwalają one na sterowanie odbiornikami o maksymalnym prądzie zasilania do 16 A. Ze względu na zwartą budowę sterownika oraz ograniczone możliwości odprowadzania ciepła, nie należy obciążać wyjść prądem o natężeniu większym niż 1...1,5 A na kanał. Prądy bramek triaków są ograniczane przez rezystory R17...R48. Izolację galwaniczną zapewniają optotriaki OK1…OK16 typu MOC3020. Diody optotriaków są sterowane bezpośrednio z wyprowadzeń mikrokontrolera. Diody świecące LED1…LED16 sygnalizują zadziałanie optotriaka. Do wyjść X1...X16 należy dołączyć odbiorniki, natomiast zasilanie sieciowe doprowadzamy do złącza IN.