Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Programowalne bramki logiczne z użyciem Microbit

Article Image
Elmax
Poniższy projekt wykorzystuje Microbit do utworzenia oscylatora pierścieniowego.

Bramki logiczne najczęściej kojarzą się z małymi pakietami zawierającymi kombinacyjne lub sekwencyjne elementy logiczne - cegiełki, z których można budować bardziej złożone układy.

Jednak ich konstrukcja nie ogranicza się do układów scalonych, ale może być wykonana z dowolnej liczby różnych elementów; przekaźników optycznych lub pneumatycznych.

Jednak niezależnie od konstrukcji, podstawowe funkcje logiczne mogą być zaimplementowane i wykorzystane do uruchomienia bardziej złożonych funkcji i układów.

W tym przypadku zamiast korzystania z którejkolwiek z wcześniej wymienionych opcji, bramki logiczne zostaną utworzone za pomocą mikrokontrolera.

Wszechstronność mikrokontrolera pozwala na wykorzystanie go do tworzenia dowolnych funkcji logicznych nie tylko wirtualnie, ale także fizycznie, a nawet zastępowanie bramki w układzie jako rozwiązanie tymczasowe.

Wszystkie podstawowe funkcje logiczne (NOT, AND, OR, XOR, NAND, NOR i XNOR)* będą realizowane w jednym Microbit z monitorowaniem ...

Aby kontynuować czytanie wykup prenumeratę
Kup teraz

Artykuł Microbit Programable Logic Gates opublikowany na portalu www.instructables.com opracowano w wersji polskiej za zgodą autora.

Firma:
Tematyka materiału: micro:bit V1, micro:bit V2, micro:bit, bramki logiczne
AUTOR
Źródło
www.instructables.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"