Nie jest to prosty projekt dla początkujących, przynajmniej na obecnym etapie rozwoju oprogramowania, jak i dokumentacji dostarczonej przez autora urządzenia. Częściowo za trudności z budową odpowiadać może brak dostosowanej płytki drukowanej, ale przy odpowiednio dużym zainteresowaniu być może autor taką zaprojektuje.
Wszystkie pliki projektowe znajdują się w repozytorium na GitHubie, więc należy zacząć od sklonowania dokumentacji, aby zobaczyć, o co chodzi. Jest to projekt bazujacy na PlatformIO korzystający z frameworka Arduino, który napisano z myślą o module BlackPill z mikrokontrolerem STM32F411.
W projekcie dostępny jest katalog o nazwie KiCAD zawierający pliki projektowe wykonane przy użyciu programu KiCAD 6.0. Z kolei katalog OpenSCAD zawiera pliki projektów 3D obudowy wraz z plikami STL gotowymi do zaimportowania do oprogramowania przygotowującego G-kod dla drukarki 3D. Jeśli chcemy edytować pliki projektowe OpenSCAD, potrzebne będą dalsze biblioteki, jakie udostępnia autor.
Potrzebne elementy
Do budowy urządzenia potrzebnych jest kilka modułów oraz elementów pasywnych.
- moduł BlackPill - płytka deweloperska z mikrokontrolerem STM32F411,
- kodek Adafruit VS1053,
- moduł NavKey - joystick z enkoderem i przyciskiem z interfejsem I²C,
- klawiatura Adafruit NeoTrellis z elastomerowymi klawiszami i kablem ze złączem JST,
- moduł z LCD 320×240 px o przekątnej 2,4 cala, z interfejsem SPI (dowolny moduł, który pasuje mechanicznie, będzie nadawał się do tego projektu. Jeśli nasz moduł ma inne wymiary, konieczne mogą być zmiany w projekcie obudowy),
- moduł wzmacniacza z układem PAM8403,
- miniaturowy głośnik 40 mm,
- dwie przetwornice typu buck - jedna do stabilizacji napięcia 5 V, druga do 3,3 V,
- dwa enkodery obrotowe z przyciskami.
Ponadto potrzebne będą elementy dyskretne: dwa oporniki 10 kΩ, opornik 1 kΩ i trzy kondensatory elektrolityczne o pojemności 1 μF każdy. Ich napięcie pracy nie jest zbyt istotne, o ile będzie wyższe od napięcia występującego w układzie. Z uwagi na to, że większość kondensatorów elektrolitycznych dostępna jest z napięciem pracy 6,3 V i wyżej, nie powinno być to problemem.
Finalnie potrzebna jest płytka uniwersalna, która jest w stanie pomieścić wszystkie te moduły. Potrzebne są też przewody do wykonania połączeń na płytce, złącza do podłączenia elementów, takich jak klawiatura, wyświetlacz itp.