Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wodorowe ogniwa paliwowe firmy Toyota będą napędzać bezemisyjny transport morski

Article Image
Urządzenie Corvus Pelican Fuel Cell System (FCS) wykorzystuje cztery moduły ogniw paliwowych z firmy Toyota. To rozwiązanie ma zrewolucjonizować transport morski, za sprawą bezpiecznej, czystej i wytwarzanej w wydajny sposób energii. Urządzenie waży ok. 3100 kg i ma rozmiary: 2,3×1,4×2,1 m. Łączna moc całego systemu wynosi 340 kW. Średnie zużycie sprężonego wodoru zależy bezpośrednio od typu statku, w którym ma zostać zastosowane urządzenie.

W trakcie liczącego 2 lata procesu rozwojowego pracowano nad obudową odporną na wysoki zakres ciśnień. Ogniwa paliwowe firmy Toyota potwierdziły już własną niezawodność. Daje to najwyższy poziom bezpieczeństwa w czasie żeglugi. Teraz po drogach porusza się 20 tysięcy samochodów stosujących przytoczone ogniwa. Przyszła kolej na transport morski. Modułowa konstrukcja gwarantuje gazoszczelność w każdych warunkach. Nie trzeba używania systemu bezpieczeństwa i wentylacji, a integracja ogniw paliwowych z kadłubem statku jest w całości bezproblemowa. Wodorowe ogniwa paliwowe firmy Toyota odgrywają dosyć znaczącą rolę na potrzeby dekarbonizacji branży transportowej. Tak twierdzi dyrektor jednostki biznesowej ds. ogniw paliwowych w firmie Toyota, Thiebault Paquet, który powiedział, że:

"Nasza wielotechnologiczna strategia (...) dotyczy nie tylko transportu drogowego, ale także z całą pewnością morskiego. Ważne jest holistyczne podejście, które pozwala połączyć podaż i popyt na wodór w ekonomicznie opłacalnych ekosystemach. Liczy się tutaj żegluga z portami i pozostałymi uwarunkowaniami."

Więcej informacji pod adresem: toyotanews.eu

Pan Thiebault Paquet - dyrektor jednostki biznesowej ds. ogniw paliwowych w firmie Toyota
Wideo
Firma: Toyota
Tematyka materiału: Corvus Pelican Fuel Cell System, ogniwa wodorowe, statki morskie, Toyota, transport bezemisyjny, transport morski
AUTOR
Źródło
toyotanews.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"