Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dzierżawa stacji ładowania. Alternatywna forma finansowania dla właścicieli flot EV

Article Image
Żeby maksymalizować korzyści płynące z wdrożenia floty EV, ich właściciele decydują się na inwestycję w infrastrukturę ładowania. Takie rozwiązanie pozwala usprawniać w całości funkcjonowanie floty i jest skutecznym sposobem na optymalizację kosztów w zakresie ładowania elektryków. Co jednak, jeśli właściciele flot nie dysponują żadnym, w praktyce, budżetem na tego typu inwestycje? Równoległym modelem finansowania stacji ładowania jest wówczas oferta dzierżawy stacji np. od firmy Elocity.

Oferując sprzedaż czy dzierżawę stacji EV, wraz z systemem obsługi, firma Elocity wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom menedżerów flot - aczkolwiek nie zamyka się na inne z rozwiązań. Na swoim koncie firma ma udane wdrożenia zaistniałe we współpracy z różnymi w pełnej krasie firmami z sektora CFM. Jest to jeden z elementów składowych oferty Elocity dla właścicieli flot EV, która obejmuje: dobór i dostarczenie stacji, a także audyty energetyczne w połączeniu z projektowaniem instalacji, dostarczenie systemu do zarządzania czy utrzymania infrastruktury oraz helpdesk dla użytkowników. Firma Elocity zapewnia bardzo profesjonalne wsparcie na każdym etapie inwestycji w infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

Logo firmy Elocity

Jak wyjaśnia dyrektor finansowy firmy Elocity, Agnieszka Nocuń:

"Widzimy, że zainteresowanie firm migracją na flotę EV dynamicznie doń rośnie (...). Dla wielu firm optymalnym rozwiązaniem zamiast zakupu urządzeń jest dzierżawa stacji. Jest to model podobny do, dobrze znanego, modelu wynajmu długoterminowego aut. Atutami dzierżawy są nie tylko kwestie finansowe. Argumentem dla wielu naszych klientów są również: spokój oraz bezpieczeństwo. Czynsz dzierżawny za stacje uwzględnia: licencję na system do zarządzania infrastrukturą ładowania, rozliczanie ładowań służbowych pracowników oraz ubezpieczenie z pełną obsługą serwisową (...). Dla jednego z naszych klientów (...) zainstalowaliśmy łącznie 40 stacji ładowania, w domach pracowników. Całość tego przedsięwzięcia oparliśmy na modelu dzierżawy infrastruktury ładowania. Jesteśmy przekonani, że będzie to jeden z liczących się z całą pewnością trendów na rynku. Dzierżawa stacji jest istotnie powiązana z leasingiem oraz długoterminowym wynajmem samochodów."

Więcej informacji pod adresem: elo.city

Pani Agnieszka Nocuń - dyrektor finansowy firmy Elocity
Wideo
Firma: Elocity
Tematyka materiału: Agnieszka Nocuń, dzierżawy, Elocity, EV, pojazdy elektryczne, stacje ładowania
AUTOR
Źródło
.elo.city
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"