Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Odporny na kosmiczne promieniowanie stabilizator napięcia MIC69303RT firmy Microchip Technology

Article Image
Stanowiący nowość firmy Microchip Technology stabilizator przeznaczony jest m.in. dla satelitów, które podążają niską orbitą okołoziemską (LEO). Do jego zasilania jest potrzebne napięcie: 1,65-5,5 V.

Przewidziane dla stabilizatora napięcia MIC69303RT pokrycia skutecznie chronią podzespół przed kosmicznym promieniowaniem. Intensywność tego promieniowania nigdy nie powinna przekraczać 50 Krad. Oferowane przez stabilizator napięcie wyjściowe sięga 0,5 V. Dzieje się to przy prądach poniżej 3 A. Niski poziom szumów jest wliczony. Wysoka stabilność działania również. Ma to szczególne znaczenie w przypadku czułych obwodów radiowych lub zasilaczy. Stabilizator napięcia MIC69303RT współpracuje m.in. z mikrokontrolerem SAM71Q21RT oraz układami FPGA z rodziny PolarFire - np.: RTPF500TLS. Stabilizator spełnia normę AEC-Q100. Wytwarza się go według standardów: MIL Class Q i MIL Class V. Przeszedł on kluczowe testy, niezbędne dla zastosowań kosmicznych. Stabilizator napięcia MIC69303RT można nabywać w plastikowej bądź ceramicznej obudowie, o 8 albo 10 wyprowadzeniach. Utrudnione warunki pracy nie są opisanemu stabilizatorowi straszne.

Logo firmy Microchip Technology

Jak wyjaśnia wicedyrektor jednostki biznesowej zajmującej się lotnictwem i obronnością w firmie Microchip Technology, Bob Vampola:

"Stabilizator napięcia MIC69303RT to unikatowy podzespół firmy Microchip Technology (...) odporny na zatrzaskiwanie czy promieniowanie kosmiczne poziomu 50 Krad. Firma posiada, jak w banku, liczące blisko 60 lat doświadczenie, jeśli chodzi o loty kosmiczne (...)."

Z kolei dyrektor jednostki biznesowej zajmującej się zasilaniem analogowym i interfejsami w firmie Microchip Technology, Keith Pazul dodaje:

"Te odporne na kosmiczne promieniowanie rozwiązanie (...) gwarantuje nowe możliwości (...). Nasi klienci mogą bez obaw tworzyć systemy, stosując stabilizator napięcia MIC69303RT, w pełni (...) zasilającego m.in. mikrokontrolery i układy FPGA firmy Microchip Technology."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciami.

Pan Bob Vampola - wicedyrektor jednostki biznesowej zajmującej się lotnictwem i obronnością w firmie Microchip Technology
Pan Keith Pazul - dyrektor jednostki biznesowej zajmującej się zasilaniem analogowym i interfejsami w firmie Microchip Technology
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja MIC69303RT
Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: MIC69303RT, Microchip Technology, PolarFire, RTPF500TLS, SAM71Q21RT, stabilizatory napięcia
AUTOR
Źródło
microchip.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"