Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Niezawodne moduły zasilania EliteSiC firmy onsemi w pojazdach elektrycznych EV6 GT produkcji Kia

Article Image
Pojazdy te osiągają prędkość 100 km/h w czasie mniejszym niż 3,4 s. Znajdujące się w nich falowniki trakcyjne wyposażone są w moduły zasilania EliteSiC firmy onsemi. Na ich podstawie realizowana jest wydajna konwersja zasilania stałonapięciowego 800 V na zasilanie przemienne - od akumulatorów do napędów EV6 GT.

Oparte na węgliku krzemu moduły zasilania z rodziny EliteSiC charakteryzują małe wielkości pasożytnicze i rezystancja termiczna. Zmniejszone straty mocy wynikające z konwersji prądu stałego na przemienny są gwarantowane. Waga falowników trakcyjnych jest obniżona. Dzięki opisywanym modułom, zasięgi pojazdów elektrycznych EV6 GT zostały podwyższone o około 5%. Stosowana przez onsemi technologia produkcji modułów zasilania oznacza najlepsze na rynku rozwiązania. Jak krótko wyjaśnia dyrektor generalny grupy: "Power Solutions Group" w firmie onsemi, Simon Keeton:

"Nasza współpraca z firmą Kia jest zakorzeniona w doskonałej wydajności modułów zasilania EliteSiC. Ważny jest nasz zintegrowany łańcuch dostaw (...), który pozwala zaplanować nasze niezbędne działania, jeśli chodzi o wysokonakładową produkcję pojazdów elektrycznych."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Pan Simon Keeton - yrektor generalny grupy "Power Solutions Group" w firmie onsemi
Wideo
Firma: ON Semiconductor (onsemi)
Tematyka materiału: EliteSiC, EV6 GT, Kia, moduły zasilania, motoryzacja, onsemi
AUTOR
Źródło
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"