Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyścigi Formuły E na ładowarkach ABB zaprojektowanych w Polsce

Article Image
Firma ABB zaprezentowała ładowarkę, która będzie wykorzystywana przez zespoły Formuły E od najbliższego sezonu. Jest to rozwiązanie w pełni opracowane w Polsce.

W nowym sezonie Formuły E, od stycznia 2023 roku, ma debiutować elektryczny bolid Gen3. Jednak nie tylko bolidy wyścigowe będą nowych generacji. Władze FIA podjęły decyzję, żeby wprowadzić nowe rozwiązania, w zakresie ich ładowania. Odpowiada za to przede wszystkim firma ABB. Jej najnowsze rozwiązanie: ładowarka bolidów Formuły E, powstała dzięki wiernej pracy Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie. Urządzenie jest w stanie ładować dwa pojazdy wyścigowe naraz mocą 80 kW. Ładowarka przeszła pomyślnie badania wibracyjne na dedykowanej platformie testowej. Dzięki temu jest pewne, że funkcjonuje ona, w sposób niezawodny, w niesprzyjających warunkach. Rozwiązanie miało już własny, owocny debiut w trakcie grudniowych, przedsezonowych testów na torze w Walencji, w których brały udział 22 bolidy z 11 zespołów.

Specyfikacja opracowanej przez firmę ABB ładowarki bolidów wyścigowych Formuły E

Jak wyjaśnia członek zespołu odpowiedzialnego za projekt ładowarki, Paweł Błaszczyk:

"Wykorzystaliśmy design znanej ładowarki Terra, zmieniając jej wygląd, gabaryty i dodając nowe funkcjonalności. Efektem jest mobilna ładowarka wysokich mocy, z rozwiązaniem do łatwiejszego przenoszenia, a także oprogramowaniem monitorującym i kilkoma autorskimi rozwiązaniami."

Więcej informacji tutaj oraz na filmie pod zdjęciem.

Pan Paweł Błaszczyk - członek zespołu odpowiedzialnego za projekt ładowarki
Wideo
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, bolidy wyścigowe, FIA, Formuła E, ładowarki elektryczne, pojazdy elektryczne
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"