Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rodzina ADP najnowszych modułów zasilania firmy STMicroelectronics dla pojazdów elektrycznych

Article Image
Mowa tu o układach: ADP280120W3, ADP360120W3, ADP480120W3, ADP46075W3 i ADP61075W3, które są zrobione z węglika krzemu (SiC). Dzięki nim staje się możliwy wzrost zasięgów jazdy w elektrycznych autach. Na chwilę obecną z modułów zasilania STMicroelectronics korzysta szeroko producent motoryzacyjny Kia.

Oparte na tranzystorach MOSFET moduły gwarantują znaczne możliwości doboru m.in. mocy znamionowych czy napięć pracy w pojazdach elektrycznych. Rodzina ADP modułów zasilania uwzględnia obudowę ACEPACK DRIVE. Każdy moduł może być chłodzony cieczą, pracując do temperatury: 175°C. Wszystkie z modułów są wypiekane. Zapewnione jest szybkie ładowanie baterii w pojazdach oraz wysoka wydajność energetyczna. Moduły zasilania ADP korzystają z technologii Active Metal Brazed (AMB), która obejmuje termistory NTC. Zapewnia to unikalną sprawność termiczną oraz pożądaną wytrzymałość mechaniczną modułów. Moduły zasilania STMicroelectronics dostępne są w różnych wersjach montażowych. Jak przyznaje szef grupy "Automotive and Discrete Group" w firmie STMicroelectronics, Marco Monti:

"Węglikowo-krzemowe (SiC) rozwiązania pozwalają firmom motoryzacyjnym nadawać tempo elektryfikacji, przy projektach przyszłych generacji pojazdów elektrycznych (...). Zapewniamy największą na rynku gęstość mocy i wydajność energetyczną, co przekłada się na doskonałe osiągi pojazdów elektrycznych, zasięg jazdy oraz czasy ich ładowania."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Pan Marco Monti - prezes grupy "Automotive and Discrete Group" w firmie STMicroelectronics
Wideo
Firma: STMicroelectronics (ST)
Tematyka materiału: ADP280120W3, ADP360120W3, ADP480120W3, ADP46075W3 i ADP61075W3, STMicroelectronics
AUTOR
Źródło
newsroom.st.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"