Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kwantowy, wysokoczuły czujnik pola magnetycznego firmy TRUMPH

Article Image
Rejestrowana przez czujnik wartość indukcji pola magnetycznego dochodzi do 300 pT w temperaturze pokojowej. Taki poziom czułości spotykany był wcześniej wyłącznie w temperaturze zera absolutnego (-273,15°C) bądź w temperaturze 150°C. Opracowany czujnik pozwala m.in. precyzyjnie uchwycić sygnały elektryczne z ludzkich mięśni.

Na chwilę obecną czujnik pola magnetycznego firmy TRUMPF jest zbyt duży, aby go zmieścić w protezach ruchowych (patrz: zdjęcie tytułowe). Potrzeba jeszcze 3-4 lata prac rozwojowych w celu pomniejszenia czujnika. Po tym czasie będzie można detekować sygnały elektryczne z ludzkich mięśni i wywołać odpowiadające im ruchy w protezach. Dla przykładu protetyczna w istocie ręka będzie mogła sięgać po laptopy. Spodziewane jest osiągnięcie wielkości czujnika odpowiadającej pudełku z zapałkami. Zastosowania czujnika będą obejmować m.in. aplikacje przemysłowe. Możliwe staną się pomiary niezwykle małych prądów w dyskach twardych oraz układach scalonych.

Więcej informacji pod adresem: trumpf.com

Wideo
Firma: TRUMPF
Tematyka materiału: czujniki kwantowe, indukcja pola magnetycznego, pole magnetyczne, protezy ruchowe, TRUMPF, wysoka dokładność
AUTOR
Źródło
trumpf.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"