Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Ekran paskowy do montażu przewlekanego

Article Image
W ofercie firmy ABC ELEKTRONIK możemy znaleźć dwuczęściowe, paskowe ekrany do montażu przewlekanego serii 97-8XX.

Przedstawione na ilustracji tytułowej ekrany paskowe są opatentowanym rozwiązaniem firmy Lairtech. Mają one formę długiej wstęgi z segmentami wyznaczonymi przez przetłoczenia. Linie przetłoczeń umożliwiają wyginanie kształtów o wymaganej długości z ziarnem szerokości jednego segmentu, co umożliwia uzyskanie potrzebnego kształtu. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne przy pracach nad prototypami i krótkich seriach nietypowych urządzeń do których nie chcemy zamawiać dedykowanych ekranów. Wymiary ekranu serii 97-860 przedstawia Ilustracja 1.

Ekran segmentowy serii 97-860

Po uformowaniu odpowiedniego kształtu element wlutowujemy na płytkę PCB w technologii montażu przewlekanego (raster 200 milsów) otaczając wybrany element lub blok układu ekranującym „płotkiem” Aby domknąć ekran „od góry” wystarczy płytka z dowolnego metalu. Dzięki kształtowi segmentów ową wierzchnią płytkę mocujemy „zatrzaskowo”, tak jak przedstawia to Ilustracja 2.

Sprężynowe mocowanie pokrywy

Taki sposób montażu umożliwia dostęp do znajdujących się pod ekranem elementów i regulację lub naprawę. Schematycznie zastosowanie ekranu wraz z pokrywą przedstawia Ilustracja 3.

Zastosowanie ekranu segmentowego w układzie

Zielonym kolorem zaznaczono wlutowany ekran, a czerwonym pokrywę (wykonaną z dowolnego metalu). Taki ekran pozwala na proste badanie wpływu poszczególnych elementów na zachowanie urządzenia na przykład na płytce uniwersalnej.

Bez problemu pozwala na obejmowanie ekranowaniem kolejnych części układu (grup elementów) i analizę zmian w zachowaniu układu.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa
Firma:
Tematyka materiału: ekrany do montażu przewlekanego
AUTOR
Źródło
www.abcpol.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"