Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Do wiarygodnych pomiarów mocy w falowodach: mikrofalowy miernik R&S NRP170TWG(N) od Rohde & Schwarz

Article Image
Zadaniem mikrofalowego miernika R&S NRP170TWG(N) jest precyzyjne wyznaczanie poziomów mocy sygnałów mikrofalowych o częstotliwościach: 110-170 GHz (pasmo D). Charakteryzuje go zmniejszony poziom szumów, czy dryftów, przy niezwykle prostym użyciu. Jest to idealnie skalibrowane urządzenie, które idzie użyć natychmiast i prosto zastosować w dowolnej konfiguracji pomiarowej, przy pomocy interfejsów USB i LAN.

Opracowany przez Rohde & Schwarz mikrofalowy miernik R&S NRP170TWG(N) stosuje się w pracach badawczo-rozwojowych m.in. nad komunikacją mobilną 6G i radarami pojazdowymi. Jego zakres dynamiczny obejmuje wartości: od -35 do 20 dBm, a maksymalna częstotliwość i tempo wykonywania pomiarów dosięga: 500 Hz. Wszystkie wpływy temperatury otoczenia są kompensowane w przedziale: 0-50°C. Gwarantowana jest istotna odporność na niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne spoza pasma D (np. daleka podczerwień). W połączeniu z obsługą za pomocą protokołów SCPI badacze, programiści i inżynierowie mogą skupić się z łatwością na bardziej wymagających zadaniach. Opisywany czujnik dostepny jest w kilku, ale nie więcej, wariantach. Jak wyjawia szef działu rozwoju mierników mocy RF w firmie Rohde & Schwarz, Daniel Blaschke:

"Rozszerzyliśmy nasze działania (...), przygotowując: komercjalizację i masowe przyjęcie tych produktów, które operują w paśmie D. Firma Rohde & Schwarz jest niezwykle dumna, że jako pierwsza przekształciła te osiągnięcie w komercyjnie opłacalny oraz identyfikowalny miernik, dla mocy RF, dla sygnałów mikrofalowych o częstotliwości do 170 GHz."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższej dokumentacji.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja R&S NRP170TWG(N) Download icon Broszura R&S NRP170TWG(N)
Firma: Rohde & Schwarz
Tematyka materiału: Daniel Blaschke, mierniki mocy RF, Rohde & Schwarz, R&S NRP170TWG(N), SCPI, USB
AUTOR
Źródło
rohde-schwarz.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"