Przez powyższe należy przede wszystkim rozumieć obciążalności prądowe z zakresu 100-900 A oraz napięcia pracy 600-1700 V. Co więcej, napięcia włączania zmniejszone o 30% względem modułów o układach IGBT4. Ponadto poprawione zachowanie oscylacyjne i możliwości sterowania. Wreszcie maksymalną temperaturę złącza 175°C. I jeszcze większą sprawność mocy.
Efekt? Wyraźna redukcja strat statycznych i dynamicznych w wielu aplikacjach, w tym w napędach przemysłowych, które są wysterowywane z umiarkowaną częstotliwością. Przykładowo w wypadku obciążalności prądowej 600 A jest to spadek o aż 24% w porównaniu z poprzednią generacją. Tym sposobem moduły EconoDUAL™ 3 można stosować m.in. w pojazdach użytkowych, budowlanych i rolniczych oraz w zasilaczach UPS i słonecznych instalacjach elektrycznych. Wymiary podzespołów tylko to zadanie ułatwiają. Elastyczność projektowania, z ich użyciem, jest przy tym gwarantowana, podobnie jak optymalizacja wspomnianych wcześniej strat, zwiększona wydajność (przekładająca się na wyższe częstotliwości przełączania podzespołów), a także „lepsza” gęstość mocy. Istniejące przetwornice wręcz pożądają przytoczonych modułów - te są im wprost dedykowane.
Opisane produkty występują w obudowie PressFIT zapewniającej szybki i ekonomiczny ich montaż w dowolnych miejscach. Z zasady są one przeznaczone do pracy w wewnętrznych warunkach. Nie potrzeba przy tym dla nich złożonego procesu wdrażania.