Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowość od firmy Infineon Technologies: wytrzymałe moduły EconoDUAL™ 3 z układami TRENCHSTOP™ IGBT7

Article Image
Dzięki tym modułom wspomniana firma znacząco wzbogaciła rynek układów mocy. W szczególności dostępne w nich tranzystory IGBT istotnie zwiększają końcowe osiągi elementów.

Przez powyższe należy przede wszystkim rozumieć obciążalności prądowe z zakresu 100-900 A oraz napięcia pracy 600-1700 V. Co więcej, napięcia włączania zmniejszone o 30% względem modułów o układach IGBT4. Ponadto poprawione zachowanie oscylacyjne i możliwości sterowania. Wreszcie maksymalną temperaturę złącza 175°C. I jeszcze większą sprawność mocy.

Efekt? Wyraźna redukcja strat statycznych i dynamicznych w wielu aplikacjach, w tym w napędach przemysłowych, które są wysterowywane z umiarkowaną częstotliwością. Przykładowo w wypadku obciążalności prądowej 600 A jest to spadek o aż 24% w porównaniu z poprzednią generacją. Tym sposobem moduły EconoDUAL™ 3 można stosować m.in. w pojazdach użytkowych, budowlanych i rolniczych oraz w zasilaczach UPS i słonecznych instalacjach elektrycznych. Wymiary podzespołów tylko to zadanie ułatwiają. Elastyczność projektowania, z ich użyciem, jest przy tym gwarantowana, podobnie jak optymalizacja wspomnianych wcześniej strat, zwiększona wydajność (przekładająca się na wyższe częstotliwości przełączania podzespołów), a także „lepsza” gęstość mocy. Istniejące przetwornice wręcz pożądają przytoczonych modułów - te są im wprost dedykowane.

Opisane produkty występują w obudowie PressFIT zapewniającej szybki i ekonomiczny ich montaż w dowolnych miejscach. Z zasady są one przeznaczone do pracy w wewnętrznych warunkach. Nie potrzeba przy tym dla nich złożonego procesu wdrażania.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Firma: Infineon Technologies
Tematyka materiału: IGBT, IGBT4, IGBT7, Infineon Technologies, EconoDUAL, PressFIT, TRENCHSTOP
AUTOR
Źródło
www.infineon.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"