Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Scalony, trójfazowy sterownik TMC6140-LA firmy Maxim Integrated zwiększający wydajność zastosowań bezszczotkowych silników elektrycznych (BLDC)

Article Image
W ostatnim czasie oferta firmy Maxim Integrated zwiększyła się o zintegrowany układ TMC6140-LA, dzięki któremu sens użycia silników z tytułu staje się większy, szczególnie dla zasilania bateryjnego. Wszystko to przy tranzystorach MOSFET na jego wyjściach i końcowej wydajności mocy, którą względem konkurencji podwyższono o 30%.

Obecne w podzespole trzy obwody konwersji prądu na napięcie bezsprzecznie „zapewniają” jego działanie. Wraz z wbudowanym regulatorem i diodą Schottky’ego stanowią one rozwiązanie, które upraszcza budowę sterownika - w tym względzie zmniejszono liczbę komponentów go tworzących o połowę w stosunku do dostępnych konstrukcji. Jest to układ zawierający wejście pompy ładunku (z ang. charge pump) stabilizującej napięcia na bramkach wspomnianych wcześniej tranzystorów, zwłaszcza gdy podłączono do niego silnik o prądzie cewki do 100 A. Oferowane przez TCM6140-LA napięcia pracy wynoszą 5-30 V, a dostępny w nim czujnik prądu i funkcje diagnostyczne, wspierane interfejsem UART, zwiększają bezpieczeństwo funkcjonalne oraz upraszczają proces projektowania z użyciem elementu. Ponadto prądy bramek są równe 0,5-1 A. Oprócz tego, w przypadku aplikacji o napięciu zasilania do 15 V można skorzystać ze stabilizowanego wyjścia regulatora, co zapewnia spójność ich pracy przez długi czas działania na baterii. Dodatkowo wykrywane są zwarcia, a także są dostępne dwa tryby niskomocowe o prądach spoczynkowych dochodzących do 1,25 mA.

Schemat blokowy TMC6140-LA

TMC6140-LA jest zoptymalizowany pod kątem wydajności w szerokim zakresie napięć, dzięki czemu nadaje się on, obok silników BLDC, do serwomechanizmów i silników synchronicznych o magnesach trwałych. Jego zastosowaniami są m.in.: elektronarzędzia, wentylatory, maszyny przemysłowe oraz mechanizmy robotyczne. Sprawdza się on szczególnie w trudnych warunkach. 

Poniżej specyfikacja sterownika. 

Tylko z Maxim Integrated sterowanie silnikami jest wspaniałe! Nic tylko nabyć opisany układ!

Więcej informacji pod adresem: www.trinamic.com

Uwaga: Firma Trinamic to część składowa wspomnianej w tekście firmy - to ona, przed przejęciem, była pomysłodawcą sterownika. Proszę o tym pamiętać przeglądając dokumentację TMC6140-LA.

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Dokumentacja sterownika TMC6140-LA
Firma:
Tematyka materiału: BLDC, dioda Schottky’ego, Maxim Integrated, napięcie bramki, MOSFET, Trinamic, tranzystory polowe, zasilanie trójfazowe
AUTOR
Źródło
www.presseagentur.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"